۷ ایده فوق العاده برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن

کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن

آشپزخانه‌های ایرانی در گذشته اتاقی کاملا متفاوت بودند و با دیوار از باقی قسمت‌های خانه جدا می‌شدند. با گذشت زمان و تغییر طراحی خانه‌ها و پیش رفتن به سمت مدرنیته، فضای آشپزخانه‌ها باز طراحی شد، و به جای دیوار، یک پیشخوان محیط آشپزخانه را از پذیرایی جدا می‌کرد. در فرهنگ ایرانی به این پیشخوان اصطلاحا “اپن” گفته می‌شود. در سال‌های گذشته این پیشخوان نیز از میان برداشته شده است. نبود اپن یا پیشخوان به بزرگ‌تر و دلباز نشان دادن آشپزخانه‌های کوچک کمک می‌کند. در این مقاله تلاش کرده‌ایم هرآنچه لازم است درباره‌ی کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن بدانید را جمع آوری کنیم.

مزایای جزیره آشپزخانه ال شکل و چند ایده جذاب

چند ایده‌ی متفاوت برای چیدمان کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن

در مورد چگونگی طراحی آشپزخانه‌ای با فضای کم، چیدمان اولین چیزی است که باید در نظر گرفت. مهم‌ترین نکته در طراحی و چیدمان این آشپزخانه‌ها این است که از تمام فضایی که داریم به بهترین نحو استفاده کنیم.

نکته‌ی مهم دیگر انتخاب رنگ است. رنگ و همچنین متریالی که برای کابینت خود انتخاب می‌کنید در بزرگ یا کوچک نشان دادن آشپزخانه بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه مواردی را که می‌تواند به بهبود ظاهر و کاربرد آشپزخانه کوچک شما کمک کند، بررسی می‌کنیم:

 

کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن
آشپزخانه مینیمال بدون اپن

 

 1. سبک مینیمال را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

آشپزخانه‌های مینیمال بر اساس سادگی هرچه تمام‌تر طراحی می‌شوند و هیچ شلوغی غیرضروری‌ای در این سبک جا ندارد. جزئیات تزئینی در این سبک آشپزخانه با دقت انتخاب می‌شوند و تعداد آن‌ها بسیار کم خواهد بود. سبک مینیمال با سادگیِ خود آشپزخانه‌ی شما را شیک جلوه می‌دهد و باعث می‌شود بزرگ‌تر به نظر برسد. یک آشپزخانه‌ی مینیمال بدون اپن آشپزخانه‌ای تماما مدرن و امروزی‌ست.

 1. یک کابینت ایستاده اضافه کنید.

کابینت ایستاده لوازم زیادی را در خود جای می‌دهد و برای نگهداری بسیاری از وسایلی که جایی برای آن‌ها پیدا نمی‌کنید، مناسب است. فضایی که کابینت ایستاده برای نگهداری ظروف و لوازم مختلف به شما می‌دهد، می‌تواند نبود کابینت‌های زیر اپن را جبران کند.

 1. کابینت‌های ساده بهترین انتخاب‌اند.

اگر تصمیم گرفتید به جای سبک مینیمال مثلا سبک نئوکلاسیک را انتخاب کنید، باز هم کابینت‌های ساده را به کابینت‌های دیگر ترجیح دهید. ساده بودن کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن در زیبایی محیط تاثیرگذار است و اهمیت بالایی دارد. سادگی باعث می‌شود محیط بزرگ‌تر به نظر برسد، مخصوصا در آشپزخانه‌ای که کاملا باز است.

 1. وسایل برقی توکار

در آشپزخانه‌ی کوچکی که اپن ندارد، ممکن است با مسئله‌ی کمبود پیشخوان مواجه شوید! پیشخوان آشپزخانه نقش بسیار مهمی در آشپزخانه ایفا می‌کند. مهم‌ترین کاربردش این است که افراد روی پیشخوان مواد غذایی را آماده می‌کنند، و هر چه یک آشپز فضای بیشتری داشته باشد، با فراق بال بیشتری می‌تواند کار کند. برای افزایش این فضا، به جای گذاشتن وسایل برقی‌ای مانند ماکروفر روی پیشخوان، این وسایل را به صورت توکار در آشپزخانه جای دهید.

 1. رنگ‌های روشن رنگ‌های مناسب آشپزخانه شما هستند.

استفاده از رنگ‌های روشن برای کابینت باعث می‌شود آشپزخانه‌ی شما بسیار روشن‌تر، دلبازتر، و بزرگ‌تر به نظر برسد. ترکیب رنگ سفید با طرح چوبِ رنگ روشن می‌تواند ایده‌ی بسیار خوبی باشد. یا می‌توانید رنگ تمام کابینت‌ها را شیری انتخاب کنید و برای پیشخوان طرح چوب را در نظر داشته باشید. اگر طرفدار رنگ تیره هستید، کابینت‌های زمینی را با رنگ تیره‌ای که می‌خواهید و رنگ دیوار و کابینت‌های دیواری را روشن انتخاب کنید.

 1. هیچ فضایی را هدر ندهید.

یکی از ویژگی‌های مهمی که کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن باید داشته باشد این است که تا سقف ادامه پیدا کند. ادامه دادن کابینت‌های دیواری تا سقف، آن هم با رنگ روشن، دو مزیت بسیار اساسی دارد: یکی اینکه فضای بیشتری برای نگهداری ظروف و وسایل خود خواهید داشت. دوم، خطای دید باعث می‌شود سقف آشپزخانه بلندتر و محیط بزرگ‌تر به نظر برسد.

 

کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن
کابینت آشپزخانه بدون اپن

 

 1. انعکاس نور را دست کم نگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم متریالی را برای کابینت خود انتخاب کنید که شفاف و براق باشد. سطوح براق نور را به خوبی منعکس می‌کنند و باعث می‌شوند محیط روشن و بزرگ به نظر بیاید. حتی می‌توانید کابینت‌های خود را ترکیبی از مات و براق انتخاب کنید. در این مورد هم توصیه می‌کنیم کابینت‌های دیواری براق و شفاف باشند.

درباره کابینت آماده بخوانید

مزایای آشپزخانه بدون اپن

 • در آشپزخانه‌ی کوچک خود می‌توانید یک میز ناهارخوری جای دهید. زمانی که آشپزخانه‌ی شما اپن یا پیشخوان دارد ممکن است جایی برای میز و صندلی نداشته باشید.
 • آشپزخانه‌های کاملا باز مدرن‌تر و جدیدتر به نظر می‌رسند.
 • حذف اپن آشپزخانه را بازتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
 • رف و آمد شما به آشپزخانه راحت‌تر می‌شود.

جمع بندی

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ی کوچک‌تان مدرن‌تر و به روزتر باشد، بزرگ‌تر به نظر برسد، و حتی بتوانید یک میزغذاخوری را در آشپزخانه‌تان قرار دهید، می‌توانید به حذف پیشخوان یا به اصطاح “اپن” فکر کنید. پیشنهاد می‌کنیم کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن تان را ساده، با رنگ روشن، و جنس براق انتخاب کنید، یک کابینت ایستاده اضافه کنید، و کابینت‌های دیواری را تا سقف ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *