قیمت کابینت آماده نصب و ۵ گام مهم برای خرید

قیمت کابینت آماده نصب

کابینت یکی از اجزای جداناپذیر آشپزخانه است. بنابراین، انتخاب کابینت بخش مهمی از فرآیند تکمیل یا بازسازی خانه می‌باشد. کابینت‌ آماده یکی از گزینه‌هایی‌ست که برای بسیاری از آشپزخانه‌ها و نیازهای بسیاری از افراد مناسب است. این نوع کابینت از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه است. با این حال، تمام کابینت‌ها ممکن است به سرعت گران شوند. حتی قیمت کابینت آماده نصب نیز ممکن است تغییر ‌کند. قیمت کابینت می‌تواند در یک زمان خاص نیز در فروشگاه‌های مختلف متفاوت باشد؛ زیرا، قیمت کابینت به عواملی مانند جنس، طراحی، و ظرافت کاری‌های انجام گرفته وابسته است. در ادامه درباره‌ی کابینت آماده و قیمت کابینت آماده بیشتر خواهید خواند.

کابینت آماده چیست؟

کابینت آماده در کارگاه یا کارخانه تولید و مونتاژ می‌شود و شما بلافاصله می‌توانید آن را بخرید و در آشپزخانه‌‌تان نصب کنید. سازندگان هنگام ساخت کابینت آماده به تمام نکات ریز و درشت توجه می‌کنند و کابینت را به صورت تکمیل شده و در شرایط عالی به فروشگاه می‌فرستند. از آنجایی که کابینت آماده در کارگاه یا کارخانه کامل می‌شود، دیگر نیازی نیست نگران موارد مختلف و جزئیات کابینت باشید. فقط باید کابینت‌ها را روی دیوار نصب کنید. انتخاب کابینت آماده یا پیش ساخته باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می‌شود. قیمت کابینت آماده نصب از کابینت سفارشی کمتر است و برای تهیه‌ی آن نیاز به بودجه‌ی زیادی ندارید.

قیمت کابینت آماده نصب

اگر در حال بازسازی خانه خود هستید، باید بدانید که کل بازسازی آشپزخانه شما نباید بیش از ۱۵ درصد ارزش فعلی خانه شما هزینه داشته باشد. به علاوه، بودجه‌ای که به کابینت‌ها اختصاص می‌دهید باید حدود ۴۵ درصد از بودجه‌ی بازسازی آشپزخانه شما باشد. هنگامی که دارید برای هزینه‌ها برنامه ریزی می‌کنید این موارد را حتما در نظر بگیرید.

 

قیمت کابینت آماده نصب
فروشگاه کابینت استوک آکبند پیشکاری

 

پس از بررسی قیمت‌ها، از مراحل زیر پیروی کنید و قیمت کابینت مورد نظرتان را به دست بیاورید.

گام ۱

عرض و ارتفاع هر بخش از دیوار را که قصد دارید روی آن کابینت نصب کنید، اندازه گیری کنید. اگر قصد نصب جزیره را دارید، عرض و ارتفاع کابینت‌های برنامه ریزی شده برای جزیره را نیز اندازه بگیرید.

گام ۲

اول عرض کابینت‌ها را اندازه‌گیری کنید، سپس ارتفاع آن‌ها را محاسبه کنید. این دو را در هم ضرب کنید تا مساحت کل کابینت‌ها را به دست بیاورید.

گام ۳

از کابینت سازی یا کابینت فروشی‌ای که انتخاب کرده‌اید بخواهید که یک نسخه از نمودار قیمت خودشان را به شما بدهند. به گزینه های موجود و متریال به کار رفته برای ساخت آن‌ها، سبک طراحی و ساخت، نوع روکش، کنده‌کاری‌ها، و جزئیات مختلف دقت کنید. چندین محصول مورد علاقه خود را در محدوده قیمتی که مد نظر دارید، انتخاب کنید.

گام ۴

مجموع مساحت کابینت‌هایی را که می‌خواهید نصب کنید در قیمت هر متر مربع از محصولاتی که انتخاب کرده‌اید، ضرب کنید. این کار به شما کمک می‌کند هزینه تقریبی برای هر کدام از انتخاب‌های خود را به دست آورید. کابینتی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد و برای نصب کابینت هم به اندازه‌ی کافی بودجه باقی بماند.

گام ۵

در مورد هزینه نصب کابینت با کارشناسان کابینت آماده‌ی پیشکاری صحبت کنید. کارشناسان ما بر اساس متراژ مربع و نوع کابینت به شما یک قیمت تخمینی درباره‌ی هزینه‌ی کل کابینت و نصب آن به شما خواهند داد.

قیمت کابینت فلری با درب ام دی اف و مزایای آن

یک نکتهی مهم درباره‌ی هزینه‌ی کابینت آماده

در طول پروژه‌های بازسازی همیشه احتمال بروز یک سری اشتباهات وجود دارد؛ بنابراین، برای اینکه بتوانید از پس شرایط اضطراری بربیایید، کمی از بودجه خود را کنار بگذارید. برای کاهش هزینه‌های کابینت جدید، کابینت‌ها را به صورت عمده بخرید، و به جای کابینت سفارشی کابینت استوک یا آماده، به جای روکش‌های خاص یا پیچیده روکش‌های اصلی را انتخاب کنید.

جمع بندی

قیمت کابینت آماده نصب نسبت به کابینت سفارشی مشخص‌تر است. تخمین قیمت کابینت سفارشی اصلا کار ساده‌ای نیست و طیف هزینه‌ها بسیار گسترده می‌باشد. اما برآورد قیمت کابینت آماده آسان‌تر است. متراژ و اندازه‌ی آشپزخانه یک عامل اصلی در میزان هزینه‌ی کابینت آشپزخانه شماست. اگر آشپزخانه‌ی بزرگی دارید باید بودجه‌ی بیشتری برای کابینت کنار بگذارید، و اگر آشپزخانه شما کوچک و نقلی‌ست بودجه‌ی فراوانی لازم ندارید. با این حال، به جنس کابینتی که می‌خرید، سبک طراحی، و جزئیاتی مانند حکاکی ها، برش‌ها، و حتی دستگیره‌ها و یراق آلات کابینت توجه کنید. همه‌ی این‌ها در قیمت کابینت شما تاثیرگذارند. در آخر، بهترین راه گرفتن مشاوره از کارشناسان کابینت آماده پیشکاری و گفت و گو درباره‌ی قیمت‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *