کابینت طوسی قهوه‌ای و دکوراسیون آشپزخانه شیک

کابینت طوسی قهوه‌ای

برخی از رنگ‌ها در کنار یکدیگر ترکیبی زیبا و دلنشین می‌سازند و نظر افراد زیادی را به خود جلب می‌کنند. ترکیب رنگ طوسی و قهوه‌ای یکی از همین ترکیب‌های پرطرفدار است. رنگ خاکستری که رنگی خنثی و ملایم می‌باشد، حس آرامش را منتقل می‌کند اما به تنهایی جذابیت ندارد. مکمل سرد و خنثی بودن رنگ طوسی رنگ قهوه‌ای و چوبی‌ست. این دو رنگ آشپزخانه را مدرن و شیک جلوه می‌دهند؛ به همین دلیل، انتخاب کابینت طوسی قهوه‌ای برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن بسیار مناسب است. در این مطلب به ترکیب رنگ خاکستری با انواع قهوه‌ای میپردازیم.

 

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت طوسی قهوه‌ای

  • تنوع رنگ

هر کدام از این دو رنگ طیف‌های مختلف و متنوعی دارند و شما باید رنگ‌های درستی را برای ترکیب انتخاب کنید. البته، این تنوع باعث می‌شود گزینه‌های شما اندک نباشد و راحت‌تر به آشپزحانه ایده‌آل خود برسید. رنگ طوسی علاوه بر اینکه انواع روشن و تیره دارد، بلکه ممکن است گرم یا سرد باشد. رنگ قهوه‌ای نیز تنوع بالایی دارد و در کل رنگی گرم به شمار می‌رود.

  • کدام طوسی و کدام قهوه‌ای؟

از میان این طیف‌ها باید گزینه‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با یکدیگر دارند. اگر آشپزخانه شما به اندازه کافی نور داشته و روشن است، می‌توانید به ترکیب‌های تیره‌تر برای کابینت طوسی قهوه‌ای فکر کنید، و اگر لازم است محیط روشن‌تری داشته باشید ترکیبی روشن را انتخاب کنید.

کابینت طوسی قهوه‌ای
کنار هم قرار دادن این دو رنگ جذاب آشپزخانه را شیک جلوه می‌دهد.

 

طوسی سرد و کمی تیره با قهوه‌ای شکلاتی اندکی روشن: این دو تضاد خوبی می‌سازند و یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

طوسی و طرح چوب: برای این ترکیب پیشنهاد می‌کنیم از خاکستری کاملا تیره استفاده کنید و رنگ چوبی که انتخاب می‌کنید نه خیلی روشن باشد و نه خیلی تیره. این دو با هم گزینه‌ای عالی برای آشپزخانه‌ای مدرن با کابینت طوسی قهوه‌ای محسوب می‌شوند.

کرم و خاکستری: به جای قهوه‌ای از روشن‌ترین سایه‌ی آن یعنی کرم استفاده کنید و آن را با خاکستری تیره و سرد ترکیب کنید. و اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای روشن داشته باشید، رنگ کرم را برای کابینت‌های هوایی به کار ببرید و صفحه کابینت‌ها را نیز کرم در نظر بگیرید.

تماما روشن: به ترکیب کرم و خاکستری روشن فکر کنید. این دو رنگ می‌توانند آشپزخانه‌ای مینیمال، زیبا، و دلباز خلق کنند.

  • مدل کابینت طوسی قهوه‌ای

انتخاب مدل به سلیقه شما و متراژ آشپزخانه بستگی دارد. به جز اینکه کابینت دیواری را یک رنگ و کابینت زمینی را از رنگ دیگر انتخاب کنید، می‌توانید طراحی خلاقانه‌تری را به کار بگیرید.

اگر آشپزخانه‌ای کوچک یا متوسط دارید و به سبک مدرن نیز علاقمندید، ما به شما مدل کابینت پله‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. طراحی این مدل کابینت به صورتی‌ست که کابینت‌های دیواری دو قسمت شده و دو عمق متفاوت دارند. قسمت بالایی کابینت دیواری با عمق بیشتر و ردیف کابینت دیواری پایینی با عمق کمتر ساخته می‌شود. بهتر است این دو ردیف کابینت دیواری دو رنگ مختلف داشته باشند و رنگ ردیف بالایی با کابینت‌های زمینی یکسان باشد.

کابینت طوسی قهوه‌ای
کابینت مدرن پله‌ای با رنگ خاکستری و طرح چوب

 

در صورتی که آشپزخانه نسبتا بزرگی دارید و می‌خواهید این آشپزخانه جزیره داشته باشد، به این ایده فکر کنید: تمام کابینت‌ها از رنگ طوسی یا قهوه‌ای هستند و رنگ کابینت‌های جزیره از رنگ دیگر. برای دلبازتر شدن محیط بهتر است رنگ روشن‌تر را به عنوان رنگ غالب کابینت آشپزخانه انتخاب کنید.

سبک مینیمال را دوست دارید و به یک دکوراسیون خاص فکر می‌کنید؟ کابینت طوسی قهوه‌ای خود را کاملا ساده انتخاب کنید، هر دو رنگ را در بالا و پایین به کار بگیرید و قفسه باز داشته باشید. برای زیبا و خاص شدن آشپزخانه کابینت‌های زمینی طرح چوب قهوه‌ای دارند و با قفسه‌های باز چوبی و میز ناهارخوری هماهنگ‌اند. در مقابل کابینت‌های دیواری خاکستری طراحی شده و با لوازم برقی خاکستری و صندلی‌های میز ناهارخوری ست شده‌اند.

برچسب کابینت از کجا بخرم؟

 

جمع بندی

یکی از زیباترین، جذاب‌ترین، و مدرن‌ترین ترکیب رنگ‌ها برای کابینت آشپزخانه ترکیب طوسی و قهوه‌ای‌ست. همین دو رنگ به تنهایی تنوع بالایی دارند و شما گزینه‌های زیادی را پیش روی خود خواهید دید. برای آشپزخانه‌هایی با نور فراوان می‌توانید از خاکستری یا قهوه‌ای تیره‌تر نیز استفاده کنید. در این مقاله توضیح دادیم که کدام طوسی با کدام قهوه‌ای همخوانی بیشتری دارد.

همچنین، درباره‌ی انواع مدل کابینت طوسی قهوه‌ای نیز چند ایده کاربردی را ارائه دادیم. تصمیم گیری درباره‌ی مدل کابینت به چند مورد بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها سلیقه افراد خانه و متراژ آشپزخانه است. هنگام انتخاب به جز اینکه چه سبک دکوراسیونی را می‌پسندید، حتما به اندازه‌ی آشپزخانه و میزان نور طبیعی محیط فکر کنید. در آخر نیز توصیه می‌کنیم با یک طراح داخلی حرفه‌ای و باتجربه مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *