آموزش متراژ کابینت را محاسبه کردن

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر کاربردی بودن و زیبایی آشپزخانه تصمیم گیری درباره‌ی متراژ کابینت مورد نیاز در یک آشپزخانه است. علاوه بر این، متراژ کابینت در تعیین قیمت یک عامل اساسی و موثر می‌باشد. آنچه که برخی از اوقات هنگام تهیه کابینت برای مشتری‌ها پیش می‌آید رو به رو شدن با متراژهای متفاوت است. یعنی ممکن است چند کابینت ساز مختلف متراژهای مختلفی را اعلام کنند و باعث شوند مشتری نسبت به این موضوع بی‌اعتماد شود. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم در این مطلب به آموزش متراژ کابینت را محاسبه کردن بپردازیم.

اتحادیه‌ی کابینت سازان روش درست و استانداردی را برای محاسبه‌ی متراژ کابینت ارائه داده است، اما این روش در بعضی از تولیدی‌ها و فروشگاه‌ها استفاده نمی‌شود. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چطور خودتان متراژ کابین را حساب کنید. ابتدا باید با اصطلاحات متراژ کابینت آشنا شوید.

 

اصطلاح یک متر کابینت به چه معناست؟

یک متر کابینت در محاسبه متراژ به معنای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری‌ست. ۶۰ درصد این یک متر مربوط به کابینت زمینی و ۴۰ درصد مربوط به کابینت دیواری است. در واقع، یک متر کابینت شامل ۱متر بدنه کابینت زمینی و ۱ متر بدنه کابینت دیواری، درب کابینت‌، ۱ متر صفحه کابینت، دستگیره‌ها، یراق آلات، ۱ متر تاج، و ۱ متر پاخور کابینت یا پایه‌ی کابینت زمینی می‌باشد.

 

ابعاد استاندارد کابینت

ابعاد کابینت زمینی

کابینت زمینی ابعاد مشخصی دارد و همیشه در یک اندازه‌ی معین ساخته می‌شود. ارتفاع کابینت زمینی با احتساب صفحه کابینت ۸۸ سانتی‌متر و بدون صفحه کابینت ۸۳ سانتی‌متر است. عمق کابینت زمینی با صفحه کابینت ۶۳ سانتی‌متر و بدون صفحه کابینت ۵۸ سانتی‌متر می‌باشد. عرض این کابینت می‌تواند بین ۳۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر باشد.

ابعاد کابینت دیواری

ابعاد کابینت دیواری استاندار انعطاف پذیرتری دارد. معمولا ارتفاع کابینت دیواری ۳۰ تا ۱۱۶ سانتی‌متر و عمق آن بین ۳۸ تا ۵۸ سانتی‌متر است. عرض کابینت دیواری هم بین ۲۲ تا ۱۲۰ سانتی‌متر متغیر است.

 

نکات مهم آموزش متراژ کابینت

  • اگر اندازه‌های کابینت شما از ابعاد استانداردی که گفته شد بیشتر باشد، آن مقدار اضافه طبق قیمت اندازه‌های اضافه در کابینت‌های غیر استاندارد محاسبه می‌شود.
  • هر یک متر کابینت زمینی ضریب ۶۰ درصد دارد.
  • یک متر کابینت دیواری با ضریب ۴۰ درصد محاسبه می‌شود.
  • درب نما را نیز حساب کنید. بخشی از کابینت‌ها که کاربردی ندارد و تنها برای زیبا شدن و هماهنگ به نظر رسیدن کابینت اضافه می‌شود.
  • کابینت ایستاده ضریب ۱۸۰ درصد دارد، یعنی یک متر کابینت ایستاده معادل سه عدد کابینت زمینی حساب می‌شود.
  • یک متر جزیره به تنهایی ۱۰۰ درصد ضریب دارد.
  • اگر جای ماشین لباس‌شویی و ظرف‌شویی را خالی گذاشته‌اید، باید عرض آن را از متراژ کابینت کم کنید. گزینه‌ی دیگر شما انتخاب یک یونیت باز برای ماشین لباس‌شویی و ظرف‌شویی است.
  • اکسسوری‌ها و یراق آلات ویژه را عددی حساب می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *