تعیین متراژ کابینت چگونه است؟

متراژ کابینت چگونه است؟

با توجه به اهمیت و کاربرد گسترده کابینت‌ها در آشپزخانه و زندگی هر روزه‌ی ما، اندازه گیری صحیح متراژ کابینت‌ها برای دستیابی به طراحی زیبا و استفاده بهینه از فضا بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله، به بررسی مهمترین عوامل و روش‌های تعیین متراژ کابینت خواهیم پرداخت و توضیح می‌دهیم که تعیین متراژ کابینت چگونه است.

 

 

تعیین متراژ کابینت چگونه است؟

اندازه گیری و متراژ کابینت آشپزخانه به عوامل زیر بستگی دارد:

 

  1. اندازه فضا

ابتدا باید اندازه کلی فضای موجود در آشپزخانه برای نصب کابینت را اندازه‌گیری کنید. به تمام ابعاد یعنی طول، عرض و ارتفاع فضا توجه کنید. با در نظر گرفتن همه‌ی ابعاد می‌توانید راحت‌تر و درست‌تر برای جای‌گیری کابینت‌ها برنامه ریزی کنید.

ممکن است در برخی آشپزخانه‌های کوچک، کابینت‌هایی با عمق کمتر مناسب باشد تا فضایی برای رفت و آمد باقی بماند.

 

  1. نوع کابینت

نوع کابینتی که قصد نصب آن را دارید نیز تعیین کننده‌ای مهم برای اندازه گیری و تعیین متراژ است. آیا برای آشپرخانه کشو، سوپرمارکت، و قفسه باز می‌خواهید یا خیر؟ باید بدانید که هر کدام از این موارد به اندازه مشخصی فضا لازم دارند؛ بنابراین، باید به تعداد و ابعاد هر یک از این اجزا توجه کنید.

 

متراژ کابینت چگونه است؟
اگر کشو یا قفسه باز می‌خواهید باید هنگام تعیین متراژ آن‌ها را در نظر بگیرید.

 

  1. استانداردها و فاصله‌ها

این مورد اهمیت بسیار بالایی در طراحی کابینت آشپزخانه دارد. برای اینکه افراد خانه بتوانند به راحتی از لوازم آشپزخانه استفاده کنند و هنگام کار مشکل و مانعی پیش نیاید، هم باید میان کابینت‌ها فاصله‌ی کافی در نظر بگیرید، هم بین اجزای مختلف مانند گاز و یخچال. همچنین، باید فضای کافی برای باز شدن کشوها وجود داشته باشد. به فضای لازم برای میزناهارخوری نیز توجه کنید.

علاوه بر این موارد، فاصله‌ی استاندارد بین کابینت دیواری و زمینی و استانداردهای جهانی برای عرض، عمق و ارتفاع کابینت نیز باید رعایت شوند

 

  1. نیازهای شخصی

نیازهای شخصی و سبک زندگی شما نیز در تعیین متراژ کابینت تأثیرگذار است. برای مثال، اگر ظروف و لوازم اشپزی زیادی دارید، باید تعداد کابینت‌ها پاسخ گوی نیاز شما باشند. یعنی زمانی که به فضای بیشتری برای جا دادن وسایل خود نیاز دارید، از محیط آشپزخانه باید تمام استفاده را بکنید و جوری فضا را طراحی کنید که بیشترین تعداد کشو و کابینت را داشته باشید.

 

  1. نصب لوازم الکتریکی و لوله‌کشی‌ها

اگر نیاز به نصب لوازم الکتریکی یا انجام لوله‌کشی در داخل کابینت دارید، باید مساحت لازم برای نصب این لوازم را نیز حساب کنید و متراژ کابینت را به ‌نحوی تعیین کنید که امکان نصب و دسترسی آسان به آن‌ها وجود داشته باشد.

 

  1. متراژ آشپزخانه و سبک کابینت

کابینت‌های مدرن و مینیمال حتی در آشپزخانه‌ای با متراژ کم زیبا و جذاب هستند. اما کابینت کلاسیک برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است و در آشپزخانه‌ی کوچک ظاهری شلوغ و شلخته پیدا می‌کند. بنابراین، تناسب متراژ آشپزخانه و سبک کابینت‌ها را نیز در نظر داشته باشید.

 

متراژ کابینت چگونه است؟
با دقت به موارد تعیین متراژ، آشپزخانه خود را طراحی کنید.

تعیین متراژ کابینت توسط متخصص

بهترین راه برای تعیین متراژ دقیق کابینت مشاوره گرفتن از یک متخصص مجرب و حرفه‌ای است. فرد متخصص در طراحی داخلی و ساخت کابینت، با توجه به نیازها و فضای موجود، متراژ دقیق و چیدمان مناسب را به دست می‌آورد. پس از بررسی دقیق فضای موجود، تعیین ابعاد و ترکیب صحیح کابینت‌ها، تمام موارد را با شما هماهنگ می‌کنند.

به همین دلیل، برای دستیابی به نتیجه بهتر، توصیه می‌شود با توجه به تجربه‌ها و راهنمایی‌های متخصصان، متراژ کابینت را تعیین کنید.

قیمت نصاب کابینت

 

جمع بندی

تعیین متراژ کابینت آشپزخانه برای یک طراحی زیبا و استفاده بهینه از فضای موجود بسیار مهم است. ابتدا باید اندازه کلی فضا را محاسبه کنید و ببینید که آیا کابینت‌ها به ارتفاع و عرض مورد نظر شما می‌خورند یا نه. نوع کابینت نیز تعیین کننده‌ای مهم است و باید به تعداد و ابعاد اجزای آن توجه کنید. رعایت استانداردها و فاصله‌ها بین کابینت‌ها و لوازم آشپزخانه، نیازهای شخصی و سبک زندگی شما نیز در تعیین متراژ کابینت دخیل هستند. با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده در مقاله، می‌توانید متراژ کابینت را به درستی محاسبه کنید. امیدواریم مطلب بالا در پاسخ به این سوال که تعیین متراژ کابینت چگونه است، به شما کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *