تعمیر کابینت باد کرده ممکن است؟

تعمیر کابینت باد کرده

آیا کابینت آشپزخانه شما باد کرده و آسیب دیده است؟ متورم شدن و باد کردن کابینت اتفاق نادری نیست، اما بهتر است هرچه زودتر برای این آسیب دیدگی اقدام کنید. تورم کابینت که بر اثر تماس مداوم با آب و رطوبت زیاد به وجود می‌آید، مسائل زیادی را با خود به همراه خواهد داشت. در این مقاله درباره این آسیب دیدگی و تعمیر کابینت باد کرده بیشتر خواهید خواند.

 

باد کردن کابینت

هنگام ظرف شستن و استفاده از سینک حتما دقت کنید و مراقب باشید آب روی صفحه کابینت نریزد. اگر صفحه کابینت خیس شد، وقت را تلف نکنید و خیلی سریع آن را خشک نمایید. با استفاده صحیح و مراقبت کردن از کابینت و صفحه کابینت می‌توانید سال‌های طولانی از کابینت خود استفاده کنید بدون آنکه آسیب ببیند و یا متورم شود.

اما اگر به هر دلیلی موارد ذکر شده صورت نگرفته و کابینت شما باد کرده، به شما توصیه می‌کنیم زودتر به فکر تغییر اوضاع باشید؛ زیرا:

  • با گذشت زمان، آب به لایه‌های زیرین کابینت نیز نفوذ می‌کند و آسیب بیشتری به کابینت‌ها خواهد زد.
  • نه تنها شکل کابینت به هم می‌خورد، بلکه رنگ روکش کابینت شما به مرور تغییر می‌کند، و همه این‌ها تاثیر بسیار بدی روی ظاهر آشپزخانه می‌گذارد.
  • ممکن است بدنه کابینت را نیز درگیر کرده و کل کابینت شما را بلااستفاده کند.
  • با متورم شدن روکش و نفوذ آب به ورقه کابینت، امکان رشد انواع قارچ و باکتری به وجود می‌آید.

انواع کابینت زیر سینک

 

تعمیر کابینت باد کرده

سوال متداولی که پرسیده می‌شود این است که آیا راهی برای تعمیر کابینت باد کرده وجود دارد؟ بله، تعمیر کابینت باد کرده غیرممکن نیست، اما این مسئله جای بحث دارد. در ادامه موضوع را بیشتر بررسی خواهم کرد.

در صورتی که کابینت شما به صورت سطحی خراب شده و آب به عمق لایه‌ها نفوذ نکرده باشد، می‌توان با پولیش مخصوص آن را ترمیم کرد. اما اگر آسیب دیدگی عمقی‌ست، باید قسمتی را که خراب شده با سمباده‌ی برقی بتراشید، سپس سطح ناهمواری را که به دست آمده بتونه کنید و روی آن روکش ام دی اف بکشید. البته، قطعا این کار را باید به فردی باتجربه بسپارید.

 

تعمیر کابینت باد کرده
تعمیر کابینت باد کرده ممکن اما هزینه‌بر است.

 

اما همانطور که گفتیم تعمیر کابینت جای بحث دارد. این کار هزینه و انرژی زیادی از شما می‌گیرد و کابینت نیز هرگز مانند قبل نخواهد شد. در واقع، اکثر کابینت‌سازها به شما توصیه می‌کنند که پی ترمیم و تعمیر نباشید؛ زیرا، عملا این کار ممکن نیست و باید کابینت آسیب دیده را تعویض کنید.

درباره‌ی صفحه کابینت کورین

 

راه حل

اول از همه پیشگیری، پیشگیری، پیشگیری. با مراقبت و خشک نگه داشتن سطوح کابینت از باد کردن ان جلوگیری کنید تا خود را به دردسر نیندازید. قطعا پیشگیری بهتر از درمان است.

دومین توصیه تعویض کابینت باد کرده است. برای خرید کابینت جدید می‌توانید به فروشگاه مجموعه کابینت آماده پیشکاری مراجعه کنید. کابینت پیشکاری با ارائه‌ی کابینت‌های متنوع در رنگ‌ها، طرح‌ها، و سبک‌های مختلف به شما کمک می‌کند کابینت متناسب آشپزخانه خود را بیابید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه سرعت بالا در تحویل محصول است. به این صورت که کابینت شما ۴۸ ساعت پس از خرید به شما تحویل داده می‌شود و در آشپزخانه نصب می‌گردد. مجموعه کابینت استوک آکبند پیشکاری در تولید و فروش کابینت آماده بیش از دو دهه تجربه دارد و باکیفیت‌ترین و به روزترین محصولات را به بازار عرضه می‌کند.

 

جمع بندی

برای تعمیر کابینت باد کرده ابتدا باید ببینید آب تا چه حد به تخته کابینت نفوذ کرده است. در صورت سطحی بودن لازم است از پولیش مخصوص استفاده کنید. اما برای کابینتی که آب به عمق ورقه وارد شده و لایه‌های زیرین را خراب کرده است باید مراحل پیچیده‌تری طی شود. ممکن است هزینه تعمیر این کابینت‌ها از تعویض آن‌ها بیشتر شود؛ به همین دلیل، به شما پیشنهاد می‌کنیم به فکر تهیه کابینت جدید باشید. البته، برای جلوگیری از بروز این مسئله بهتر است کابینت ضد آب تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *