مزایای جزیره آشپزخانه ال شکل و چند ایده جذاب

جزیره آشپزخانه ال شکل

انتخاب چیدمان آشپزخانه یک نکته مهم برای هر آشپزخانه بزرگ یا کوچک است. چیدمان L شکل یک انتخاب محبوب است و در این نوع آشپزخانه با اندازه متوسط ​​تا بزرگ، افزودن جزیره می‌تواند یک انتخاب مفید و کاربردی باشد. خب، شاید بپرسید مزایای اضافه کردن جزیره به آشپزخانه L شکل چیست؟ یا جزیره آشپزخانه ال شکل باید چگونه باشد و چطور به کارمان خواهد آمد؟ در ادامه هر آنچه که لازم است درباره‌ی جزیره آشپزخانه ال شکل بدانید را جمع آوری کرده‌ایم. ابتدا با تعریف آشپزخانه‌ی طرح ال شروع می‌کنیم.

چیدمان آشپزخانه L شکل چیست؟

چیدمان آشپزخانه طرح ال به این شکل است که کابینت‌های آشپزخانه بر روی دو دیوارِ عمود برهم نصب می‌شوند و حرف انگلیسی L را تشکیل می‌دند. درواقع این چیدمان برای آشپزخانه‌های مربع و مستطیل مناسب است. دو ردیف کابینت، بسته به فضای موجود و ترجیح شما، ممکن است هم اندازه باشند و یا یکی کوتاه‌تر و دیگری بلندتر باشد. در اغلب موارد اجاق گاز یا سینک را در ناحیه‌ی نزدیک به وسط دو ردیف کابینت قرار می‌دهند تا راحت‌تر بتوان مثلث کار آشپزخانه را طراحی کرد.

چگونه یک جزیره آشپزخانه ال شکل را به این فضا اضافه کنیم؟

اگر آشپزخانه L شکل شما به اندازه کافی بزرگ است، افزودن جزیره می‌تواند فوق العاده باشد و مزایای زیادی را با خود به همراه داشته باشد. همچنین اضافه کردن یک جزیره‌ی جمع وجور و کوچک به آشپزخانه‌ی سایز متوسط یا کوچک بسیار کاربردی‌ست.

اما چگونه جزیره را با چیدمان آشپزخانه هماهنگ کنیم؟ جزیره باید کجا قرار بگیرد؟ برای جای جزیره آشپزخانه ال شکل دو گزینه داریم:

  • در ادامه‌ی کابینتها. قرار دادن جزیره آشپزخانه در انتهای یکی از آن دو ردیف کابینت می‌تواند آشپزخانه را به یک چیدمان P یا G تبدیل کند که این چیدمان نیز برای هر خانه‌ای بسیار کاربردی است.
  • در مرکز آشپزخانه. جزیره آشپزخانه را می توان در مرکز محیط قرار داد، مخصوصا در آشپزخانه‌هایی که بسیار بزرگ هستند. این بهترین گزینه برای اکثر خانه‌هاست.
جزیره برای آشپزخانه ال شکل
جزیره در ادامه‌ی کابینت‌ها قرار گرفته است.

 

مزایای جزیره آشپزخانه ال شکل

معمولا طرح L شکل در آشپزخانه فضای مرکزی بزرگی را ایجاد می‌کند که باعث می‌شود به راحتی یک جزیره را در آشپزخانه جای دهید. جزیره آشپزخانه ال شکل مزایای زیادی دارد. این مزایا عبارتند از:

  • یک جزیره آشپزخانه می‌تواند فضای زیادی را به کابینت‌های شما اضافه کند. به ویژه اگر آشپزخانه‌ی شما کابینت‌های زیادی ندارد. می‌توانید ظروفی مانند قابلمه‌ها و تابه‌های بزرگ را در کابینت زیر جزیره قرار دهید.
  • بسته به فضای موجود می‌توانید یک یا دو جزء مهم مانند سینک و گاز را در جزیره جای دهید.
  • یک آشپزخانه بزرگ L شکل زیادی خالی به نظر می‌رسد. افزودن یک جزیره آشپزخانه در مرکز این فضای خالی را پر می‌کند.
  • جزیره فضای بیشتری برای آماده کردن مواد غذایی و پخت و پز به شما می‌دهد.
  • با اضافه کردن صندلی به جزیره‌ی آشپزخانه بیشترین استفاده را از این بخش آشپزخانه خواهید برد. برای صرف صبحانه یا حتی به عنوان یک میز ناهارخوری کامل می‌توانید از جزیره استفاده کنید. در واقع، اضافه کردن صندلی به جزیره یک راه کاربردی برای استفاده از فضای موجود در هر آشپزخانه L شکل است.
  • کار کردن در آشپزخانه، رفت و امد بین سه بخش اصلی آشپزخانه و تهیه‌ی غذا برای شما بسیار راحت‌تر خواهد شد.
  • آشپزخانه با وجود جزیره ظاهر تمیزتر و مرتب‌تری پیدا می‌کند.

جزیره آشپزخانه ال شکل و چند ایده جذاب

اگر به فکر ایجاد یک آشپزخانه‌ی طرح L همراه با جزیره هستید، این ایده‌ها را برای آشپزخانه‌ی خود در نظر بگیرید:

کلاسیک!

درست است که معمولا طرح L را برای آشپزخانه‌های کوچک یا متوسط استفاده می‌کنند؛ و در مقابل، سبک کلاسیک برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است. اما اگر آشپزخانه‌ی بزرگی دارید و طرفدار چیدمان آشپزخانه‌ی ال شکل هستید، کابینت‌های سبک کلاسیک با یک جزیره به خانه‌ی شما ظاهری لوکس و مجلل خواهند بخشید. می‌توانید از رنگ سفید برای کابینت و گرانیت سیاه برای کانتر استفاده کنید.

لوسترها و نور

با انتخاب لوسترهای زیبا و آویزان کردن آن‌ها درست بالای جزیره، جذابیت جزیره‌ی آشپزخانه را افزایش دهید. به علاوه، اگر آشپزخانه‌ی کوچکی دارید، با نورپردازی درست محیط آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهید.

جزیره آشپزخانه ال شکل مینیمالیستی

داشتن یک جزیره در آشپزخانه‌ای که به سبک مینیمال طراحی شده می‌تواند بسیار شیک و زیبا باشد. تعریف مینیمالیسم سادگی، سادگی، و سادگی‌ست. بنابراین، جزیره‌ی یک آشپزخانه‌ی مینیمال هم باید ساده و بدون پیچیدگی باشد. ترکیب رنگ سفید و کرم روشن محبوب‌ترین رنگ برای سبک مینیمال است. همانطور که در تصویر می‌بینید با قرار دادن جزیره‌ای با رنگ سفید و رگه‌های کرم رنگ در اشپزخانه‌ای با همین تم، زیبایی محیط دو چندان شده است.

جزیره آشپزخانه ال شکل مینیمال
اضافه کردن جزیره می‌تواند برای یک آشپزخانه‌ی کوچک مینیمال هم انتخاب خوبی باشد.

 

جمع بندی

برای افزایش کاربرد و زیبایی آشپزخانه‌ی L شکل اضافه کردن جزیره بهترین کار است. قرار دادن جزیره در این نوع آشپزخانه‌ها که معمولا کابینت زیادی ندارند، مزایای زیادی دارد، از جمله افزایش فضا برای نگهداری ظروف، مهیا شدن فضای بیشتر برای آشپزی، مرتب جلوه دادن آشپزخانه، و استفاده از جزیره به عنوان میز ناهارخوری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *