نصاب کابینت آشپزخانه حرفه‌ای

نصاب کابینت آشپزخانه

میزان جذابیت یک آشپزخانه با زیبایی کل خانه شما ارتباط مستقیم دارد. بسیاری معتقدند که آشپزخانه قلب تپنده‌ی یک خانه است. برای داشتن آشپزخانه‌ای فوق العاده نیاز به موارد زیادی دارید. بودجه کافی، طراحی دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب کابینت شیک و کاربردی، و … . مورد دیگری که لازم دارید یک نصاب کابینت آشپزخانه حرفه‌ای‌ست. در این مقاله به وظایف و مهارت‌های یک نصاب ماهر و باتجربه می‌پردازیم.

 

انتخاب نصاب کابینت آشپزخانه

اولین نکته درباره‌ی نصاب کابینت این است که به همان مجموعه‌ای که کابینت‌ها را طراحی و تولید کرده است، اجازه دهید آن‌ها را نصب هم بکند. با این کار از بروز اشتباهات مختلف هنگام نصب و بالا رفتن هزینه نصب جلوگیری خواهید کرد. به علاوه، خیالتان راحت است که شما هیچ مسئولیتی در قبال اندازه‌گیری‌ها یا موارد دیگر ندارید و مسئولیت همه این‌ها با نصاب و خود مجموعه است.

اگر یک تولیدی خدمات نصب ارائه نمی‌کند، سراغ مجموعه تولیدی دیگری بروید. مجموعه کابینت آماده پیشکاری با بهترین نصاب‌های کابینت همکاری دارد. نصب کابینت توسط این مجموعه با قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا انجام می‌شود.

از چه تولیدی کابینت پیش ساخته بخریم؟

 

وظایف یک نصاب کابینت آشپزخانه

نصاب کابینت دارای مسئولیت‌های گسترده‌ای است که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نصب کابینت‌ها با اندازه گیری دقیق و برش آن‌ها به اندازه، سوراخ کردن و پیچ کردن آنها در جای خود
 • تراز کابینت‌های دیواری و کابنیت‌های زمینی با یکدیگر
 • نصب کابینت جای آبگرمکن یا پکیج و تنظیم دقیق آن
 • نصب صفحه کابینت روی کابینت‌های زمینی و کابینت جزیره
 • ریگلاژ درب کابینت با دقت و نظم بالا
 • ریگلاژ دقیق درب کشوها
 • نصب سینک، شیرآلات و سایر قسمت‌های فرآیند مونتاژ کابینت
 • برش چوب یا سایر متریال‌ها در صورت نیاز برای تکمیل کار
 • نصب هود و تنظیم لوله خروجی آن
 • نصب تاج، سرستون، و باقی جزئیات کابینت‌ها

 

نصاب کابینت آشپزخانه
نصب کابینت آشپزخانه توسط یک نصاب حرفه‌ای

 

حتما باید این کار را به نصاب کابینت آشپزخانه بسپارم؟

نصب کابینت به مهارت‌های پیشرفته نجاری نیاز دارد و توصیه می‌کنیم یک متخصص را برای این کار استخدام کنید. زیرا، هر خانه ویژگی‌های خاص خودش را دارد و متفاوت است. دیوارها همیشه صاف و بی‌نقص نیستند، گوشه‌ها همیشه ۹۰ درجه نیستند، و کف  بسیاری از آشپزخانه ناهموار است. یک نصاب کابینت با تجربه کار را آسان می‌کند. نصب کابینت یک کار دشوار و پرزحمت است و مهم نیست که چقدر برای نصب و آماده سازی کابینت‌ها خوانده باشید یا پرس و جو کرده باشید؛ همیشه با مسئله‌ای مواجه خواهید شد که فقط فردی با تجربه می‌تواند آن را حل کند.

 

چرا خودم کابینت را نصب نکنم؟

علاوه بر مشکلات ریز و درشتی که هنگام نصب ممکن است برای شما پیش بیاید، روشن است که:

 • در صورتی که خودتان کابینت‌ها را نصب کنید و به بدنه یا درب کابینت آسیب برسانید، هزینه‌ی تعمیر و حل مشکل بیشتر از هزینه نصب کابینت خواهد بود.
 • با نصب غیرحرفه‌ای کابینت، امکان سقوط کابینت دیواری وجود دارد.
 • نصب هود، کابینت پکیج، سینک، و جزئیات دیگر آشپزخانه کار راحتی نیست.
 • استفاده از ابزرآلات مخصوص نصب کابینت نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد.
 • ریگلاژ کردن درب کابینت‌ها و کشوها فقط کار یک نصاب حرفه‌ای است.

 

مهارت‌های نصاب کابینت آشپزخانه

یک نصاب کابینت موفق و حرفه‌ای حتما مهارت‌های زیر را داراست:

مهارت‌های فنی

مهارت های فنی توانایی‌های عملی یک فرد است که به یک نصاب این امکان را می‌دهد وظایفش را به درستی به انجام برساند؛ توانایی‌هایی مانند استفاده درست از ابزار مختلف مانند ابزارهای برقی، برش درست متریال‌ها، تحلیل درست نقشه کابینت‌ها و آشپزخانه، استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری و سایر تجهیزات نصب کابینت‌ها.

مهارت‌های ارتباطی

مهارت‌های ارتباطی برای نصاب‌های کابینت ضروری است؛ زیرا، آن‌ها اغلب با سایر متخصصان صنعت ساختمان کار می‌کنند. این متخصصان ممکن است سطوح مختلفی از تجربه و تخصص را داشته باشند؛ بنابراین، برای نصاب کابینت مهم است که بتواند به خوبی با آنها ارتباط برقرار کنند.

توجه به جزئیات

کابینت‌ها سازه‌های پیچیده‌ای هستند که نیاز به نصب دقیق دارند. کار یک نصاب کابینت حرفه‌ای دقیق است، دستورالعمل‌های نصب را به درستی انجام می‌دهد و کابینت‌ها را به درستی نصب می‌کند. توجه به جزئیات همچنین به نصاب کابینت کمک می‌کند تا کابینت را در جای مناسب نصب کند و به دیوارها و سطوح اطراف آسیب نرساند.

نصاب کابینت آشپزخانه ماهر
برای نصب کابینت لازم است نصاب بسیار دقیق و جزئی‌نگر باشد.

مهارت‌های حل مسئله

مهارت‌های حل مسئله برای یافتن راه‌حل هنگام مواجهه با چالش‌های مختلف ضروری‌اند. به عنوان مثال، یک نصاب حرفه‌ای هنگام برخورد با موانعی مانند کمبود فضا برای نصب کابینت یا کمبود نیرو برای اجرای کار یک راه حل کارآمد می‌یابد و مراحل نصب را نیمه رها نمی‌کند.

راهنمای کامل انواع صفحه کابینت 

 

جمع بندی

نصب کابینت یکی از مراحل حساس ساخت و تحویل کابینت است. برای اینکه نصب کابینت‌ها دقیق انجام شود و شما از نتیجه کار احساس رضایت کنید باید یک نصاب کابینت ماهر و باتجربه بالا را استخدام کنید. یک نصاب کابینت آشپزخانه مهارت‌های زیادی دارد که در طول زمان به دست آورده و شما به راحتی نمی‌توانید وظایف او را انجام دهید. در مطلب بالا درباره‌ی این مهارت‌هاف وظایف نصاب، و دلیل استخدام نصاب کابینت را بررسی کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *