تعمیر کابینت زنگ زده | آموزش کامل

تعمیر کابینت زنگ زده

کابینت فلزی زنگ زده فضای آشپزخانه شما را قدیمی و فرسوده نشان می‌دهد. همچنین، نادیده گرفتن زنگ زدگی می‌تواند آسیب را بدتر کند. بهترین راه برای از بین بردن زنگ از روی کابینت های فلزی این است که زود دست به کار شوید و اقدامات لازم را انجام دهید. در این مطلب درباره‌ی تعمیر کابینت زنگ زده صحبت کرده و به موارد مهمی که باید بدانید می‌پردازیم.

 

راه تعمیر کابینت زنگ زده

تعمیر کابینت به جای تعویض آن انتخاب بسیاری از افراد می‌باشد. دلیل این تصمیم معمولا آسان‌تر بودن و کم هزینه بودن تعمیر است. البته در مواردی که کابینت آسیب زیادی دیده باشد، تعمیر آن به صرفه نیست. زیرا، این کار هزینه و انرژی زیادی را می‌طلبد و کابینت شما نیز مثل روز اولش نخواهد شد. تعمیر کابینت مناسب کابینت‌هایی‌ست که آسیب‌های جدی ندیده‌اند و خراب نشده‌اند.

اگر کابینت شما زنگ زده و به دنبال راهی برای تعمیر آن می‌گردید، اول از همه به شما توصیه می‌کنیم کار تعمیر را به یک تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه بسپارید. به این دلیل که تعمیر کابینت زنگ زده کار ساده‌ای نیست و برای شما مشکل خواهد بود. با این حال، مراحل تعمیر و ترمیم کابینت فلزی زنگ زده را در ادامه برای شما شرح می‌دهیم.

بهترین مرکز فروش کابینت پیش ساخته در تهران کجاست؟

 

تعمیر کابینت زنگ زده
زنگار می‌تواند ظاهر کابینت شما را کاملا خراب کنید.

 

مراحل تعمیر کابینت زنگ زده

 1. کابینت‌ها را باز کنید

در ابتدای کار باید کابینت زنگ زده را جدا کنید و فرقی ندارد که این کابینت دیواری است یا زمینی. با پیچ گوشتی سایز مناسب کابینت‌ها را باز کنید و جدا از بقیه کابینت‌ها قرار دهید.

 1. کابینت را تمیز کنید

کابینت مورد نظر را با دستمال، مقداری آب و شوینده‌ی مخصوص پاک کنید.

 1. زدودن زنگ زدگی را شروع کنید

تکه‌های واضح و بزرگ زنگ زده را با یک تیغ جدا کنید. سعی کنید این کار را به آرامی و با دقت انجام دهید و به کابینت آسیب نزنید. باید فشار دست خود را کنترل کنید و با گوشه‌ی تیغ زنگ کابینت را نکَنید؛ زیرا، ممکن است ورقه فلزی کابینت را خراب کنید.

 1. از محلول خانگی استفاده کنید

آب لیمو و نمک می‌توانند به آرامی زنگ زدگی را از بین ببرند. اگر زنگ زدگی روی درب کابینت است، آن را از کابینت جدا کنید تا این کار راحت‌تر شود. روی زنگار نمک بپاشید و آب لیموی تازه را روی نمک بمالید. چند ساعت به مخلوط زمان دهید تا عمل کند، سپس سطح کابینت را کاملا تمیز کنید.

 1. سمباده بکشید

ممکن است این محلول طبیعی همه زنگ‌ها را از بین نبرد. برای زدودن آنچه که باقی مانده از سنباده کمک بگیرید و آن را فقط بر روی نواحی زنگ زده بکشید و از فلزی که سالم است دور نگه دارید. علاوه بر این، دقت کنید که سنباده را با فشار استفاده نکنید تا فقط زنگ زدگی را بدون خراشیدن فلز از بین ببرید.

 

تعمیر کابینت زنگ زده
برای ترمیم و تعمیر کابینت زنگ زده باید دقت و حوصله به خرج دهید.

 

 1. دوباره کابینت را تمیز کنید

بعد از اینکه تمام زنگ زدگی را بین بردید، کابینت را دوباره پاک کنید. این به حذف هرگونه گرد و غبار و آلودگی به وجود آمده از مراحل قبل کمک می‌کند.

 1. خشک کنید

برای درست پیش بردن روند تعمیر کابینت زنگ زده حتما آن را به خوبی شک کنید. اگر رطوبتی باقی بماند، می‌تواند باعث زنگ زدن کابینت شود. برای از بین بردن سریع رطوبت فلز از سشوار استفاده کنید.

مرحله بعد به اندازه زنگ زدگی کابینت بستگی دارد. اگر قسمتی که زنگ زده کوچک و دور از دید باشد می‌تواند فقط همان قسمت را با رنگ مشابه رنگ کنید. در غیر این صورت، چاره‌ای به جز رنگ آمیزی مجدد کل کابینت نیست. برای رنگ آمیزی مجدد مراحل بعدی را دنبال کنید.

 1. رنگ را پاک کنید

برای پاک کردن رنگ از یک قلمو بزرگ و تینر کمک بگیرید. با قلمو سطح کابینت را با یک لایه تینر بپوشانید و صبر کنید تینر کار خودش را انجام دهد. حالا کابینت را شستشو دهید تا تینر و رنگ از سطوح کابینت پاک شود.

 1. آستر بزنید

قبل از اینکه کابینت فلزی خود را دوباره رنگ کنید باید سطوح آن را آستر بزنید تا رنگ دوام بیشتری پیدا کند.

 1. کابینت را رنگ بزنید

اگر تنها یک کابینت را ترمیم کرده‌اید که باید رنگ شبیه به کابینت‌های دیگر پیدا کنید و انتخابی ندارید. و اگر رنگ همه کابینت‌ها را عوض می‌کنید، به رنگ مورد علاقه، مدل کابینت‌ها، اندازه و مقدار نور آشپزخانه فکر کنید و رنگ مناسبی را برای کابینت در نظر بگیرید.

برای تعداد کم اسپری رنگ گزینه مناسب‌تری می‌باشد، چرا که ارزان‌تر است و روش استفاده سختی ندارد. اما برای کابینت تعداد بالا اسپری به کار شما نمی‌آید و باید از قوطی رنگ استفاده کنید .روش تعمیر کابینت پوسیده 

 1. لولاها را عوض کنید

حتما لولاهای جدید تهیه کرده و آن‌ها را با لولاهای قدیمی تعویض کنید.

 1. کابینت‌ها را سر جای خود برگردانید

مرحله‌ی آخر تعمیر کابینت زنگ زده نصب کابینت‌هاست. پس از نصب کابینت، آشپزخانه‌ای تمیز و مرتب و نسبتا جدید دارید.

 

جمع بندی

اگر کابینت فلزی شما زنگ زده و به دنبال راهی برای ترمیم و تعمیر کابینت زنگ زده می‌گردید، این مطلب برای شماست. روش زدودن زنگار از کابینت فلزی را گام به گام شرح دادیم؛ با این حال، به شما پیشنهاد می‌کنیم کار ترمیم کابینت را به تعمیرکار ماهر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *