کابینت انباری و نکات مهم و کاربردی

کابینت انباری

تمام وسیله‌هایی که کمترین استفاده را دارند و شاید سالی یک بار به سراغ آن‌ها برویم درون انباری قرار می‌گیرند. معمولا انباری هر خانه جایی‌ست که نظمی ندارد و وسیله‌ها فقط روی هم انبار شده‌اند. اگر بخواهید یکی از آن‌ها را پیدا کنید با دردسر بزرگی مواجه خواهید شد. لوازم جای درستی ندارند و شاید حتی یادتان نباشد چه چیزهایی را نگه داشته‌اید. برای اینکه با این مشکلات رو به رو نشوید، لازم است به انباری خود نظم ببخشید. در این مطلب درباره‌ی استفاده از کابینت انباری و منظم کردن آن خواهید خواند.

 

چطور به انباری نظم بدهیم؟

مرتب کردن و مرتب نگه داشتن انباری کار راحتی نیست. دلیل آن، علاوه بر کم استفاده بودن وسایل، کوچک بودن فضاست. اما چاره‌ی کار چیست؟ استفاده از کابینت انباری و ریزه‌کاری‌های مهم و کاربردی که آن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

 

کابینت انباری

یک لحظه آشپزخانه خود را بدون کابینت تصور کنید. با دنیایی از آشفتگی‌ها رو به رو شدید، نه؟ معجزه‌ی کابینت آشپزخانه همین نظم و دسترسی آسان است که از آن برخوردارید. کابینت‌ها می‌توانند در انباری نیز به کمک شما بیایند. با استفاده از کابینت فضای کوچک انباری شما مرتب خواهد شد و دیگر جایی کثیف و شلوغ و خاک گرفته نخواهد بود. البته، کابینت انباری یک فرق مهم و بزرگ با کابینت آشپزخانه دارد.

برای تهیه‌ی کابینت آشپزخانه بحث کاربرد به تنهایی مطرح نیست و کابینت‌ها باید زیبا و شیک هم باشند. همین موضوع در قیمت کابینت تاثیر بسیار زیادی دارد. در صورتی که لازم نیست ظاهر کابینت انباری لوکس و زیبا باشد و فقط کاربرد و کیفیت آن مهم است. این بدان معناست که هزینه‌ی خرید کابینت انباری خیلی کمتر و مناسب‌تر می‌باشد.

 

کابینت انباری
کابینت انباری فضای کوچک اتاقک انباری را متحول می‌کند.

 

ویژگی‌های کابینت انباری

 • همانطور که گفتیم لازم نیست ظاهر کابینت انباری شما لوکس و شیک باشد. اما یکی از موردهای مهمی که باید به آن دقت کنید کیفیت و استحکام کابینت است. برای اینکه کابینت‌ها بتوانند وزن تمام لوازم شما را بدون تاب برداشتن یا شکستن تحمل کنند باید استحکام بالایی داشته باشند.
 • مورد بعدی اندازه‌ی کابینت است. اول از همه به ابعاد وسایلی که در انباری قرار می‌دهید دقت کنید و نسبت به اندازه‌ی آن‌ها تصمیم بگیرید. اما به صورت کلی، بهتر است هم کابینت‌هایی با قفسه‌های بلند داشته باشید برای اجسام بزرگ، هم کابینت‌هایی که طبقات آن‌ها فاصله‌ی کمی دارند برای جا دادن لوازم کوچک‌تر.
 • کشو را از یاد نبرید. کشوها به شما کمک می‌کنند به لوازمی که می‌خواهید دسترسی آسان داشته باشید. وسایل کوچکی مانند ابزارآلات خود را می‌توانید درون کشو نگهداری کنید و در مواقع لازم به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.
 • از آن جایی که پیشخوان کابینت در انباری مانند آشپزخانه کاربرد ندارد و اولویت با سازماندهی و جا دادن وسایل است، بیشتر از کابینت ایستاده استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از دو دیوار موجود، دیوار بزرگ‌تر را با کابینت ایستاده بپوشانید و روی دیوار کوچک‌تر کابینت دیواری و زمینی نصب کنید. روی پیشخوان کابینت زمینی جعبه‌‌ها را بچینید تا روی زمین نمانند.
 • کابینت‌ها را تا سقف ادامه دهید. برای اینکه جای بیشتری برای سازماندهی به وسیله‌ها داشته باشید، حتما از کابینت‌های بلند استفاده کنید.

 

نکات مهم و کاربردی در نظم دادن به انباری

 1. انباری کوچک شما فضای کافی برای اینکه تمام دیوارها را کابینت کنید ندارد. یک یا دو دیوار را کابینت کرده و روی دیوار دیگر قفسه نصب کنید. این قفسه‌ها می‌توانند چوبی یا فلزی باشند.
 2. درون قفسه‌ها نیز نظم ایجاد کنید. راه این کار جعبه یا باکس پلاستیکی است. لوازم و وسایل خود را دسته بندی کنید و درون جعبه‌های مجزا بگذارید. این جعبه‌ها را روی قفسه‌ها بچینید و از نتیجه لذت ببرید.
 3. فاصله‌ی بین طبقات قفسه‌ها نباید یکسان باشد. تفاوت ارتفاع در طبقات باعث می‌شود این امکان را داشته باشید که هم جعبه‌ها و وسایل کوچک هم لوازم بزرگ‌تر را درون قفسه‌ها بگذارید.
 4. بهتر است روی هر باکس برچسب بزنید و دسته بندی آن‌ها را مشخص کنید.
 5. برای استفاده‌ی راحت‌تر از کابینت انباری و پیدا کردن وسیله‌ها نور انباری را تقویت کنید و از لامپ‌های پرنور استفاده کنید.
 6. کابینت آماده برای انباری بهترین انتخاب است؛ زیرا، کابینت آماده با وجود کیفیت بالا قیمت مناسب‌تری نسبت به کابینت سفارشی دارد. کابینت‌های آماده نیز تنوع زیادی دارند و می‌توانید انواع کابینت‌های ساده را نیز در بین گزینه‌ها پیدا کنید.

کابینت سفید و رنگ چوب، انتخابی بی‌نظیر

 

جمع بندی

منظم کردن محیط کوچک و شلوغ انباری شاید کار سخت و طاقت فرسا یا حتی غیر ممکنی به نظر برسد. اما هر چیزی راه حلی دارد. راه حل این کار نیز کابینت انباری است. هزینه تهیه‌ی کابینت برای انباری کمتر از کابینت آشپزخانه تمام می‌شود؛ زیرا، نیاز به زرق و برق نیست و فقط استحکام و کاربرد اهمیت دارد. لازم است کابینت شما کشودار بوده و تا سقف ادامه پیدا کند تا شما بتوانید تمام وسایل ریز و درشت خود را سازماندهی کنید. برای خرید کابینت آماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب می‌توانید به فروشگاه کابینت آماده پیشکاری مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *