۳ ایده آشپزخانه جزیره‌ای شیک و نکات مهم آن

آشپزخانه جزیره ای شیک

وجود جزیره در آشپزخانه سطحی‌ را برای آماده‌سازی مواد غذایی و تهیه غذا، و فضایی را برای نگهداری ظروف و وسایل مختلف آشپزخانه مهیا می‌کند. اضافه کردن صندلی هم کاربرد جزیره آشپزخانه را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، جزیره‌ی یک آشپزخانه می‌تواند نقطه‌ی درخشانی در طراحی آن آشپزخانه باشد. جزیره محیط کار را از اتاق نشیمن و مهمانان جدا می‌کند تا به سرآشپز اجازه دهد، بدون اینکه احساس انزوا کند، با خیال راحت کار کند و به آشپزی بپردازد. اندازه‌ی جزیره متناسب با متراژ و اندازه‌ی آشپزخانه تعیین می‌شود. نمی‌توان در آشپزخانه‌های کوچک جزیره‌ای بزرگ یا در آشپزخانه‌های بزرگ‌ جزیره‌ای کوچک قرار داد. تناسب اندازه‌ی جزیره با محیط آشپزخانه هم در کاربرد و هم در ظاهر آشپزخانه اهمیت بسیار بالایی دارد. برای داشتن یک آشپزخانه جزیره‌ای شیک لازم است به تناسب موارد دیگری مانند رنگ، سبک، و طراحی نیز دقت کنید.

آیا هنوز هم آشپزخانه‌های جزیره‌ای مد هستند؟

آشپزخانه بخشی جدایی ناپذیر در هر خانه است که خانواده‌ها در آن محیط جمع می‌شوند، باهم غذا می‌خورند و وقت می‌گذرانند. طراحی و چیدمان آشپزخانه در چند دهه اخیر تغییرات زیادی را تجربه کرده است. برخی از ملزومات قبلی آشپزخانه که قبلاً مرسوم بودند، اکنون منسوخ شده‌اند. و جزئیات و ویژگی‌ها تغییر کردند و آشپزخانه‌ها به سبکی نو طراحی شدند. اضافه شدن جزایر آشپزخانه یکی از این تغییرات بود. اما آیا جزیره آشپزخانه همچنان رواج دارد؟

بله. هنوز هم یک آشپزخانه جزیره‌ای شیک محسوب می‌شود. هرچند که تغییرات مداوم در ترندهای طراحی آشپزخانه انتخاب را سخت می‌کند و ممکن است تصمیم گیری برای یک سبک دکوراسیون کار ساده‌ای نباشد. اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای مد روز و شیک داشته باشید همچنین نمی‌خواهید از ترندهایی پیروی کنید که در عرض دو سه سال منسوخ می‌شوند، بهتر است از سبک‌های پیچیده و جزئیات اضافی پرهیز کنید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه جزیره

 

آشپزخانه جزیره‌ای شیک
یک آشپزخانه شیک که زیبایی خود را مدیون جزیره است.

چرا جزیره آشپزخانه محبوب است؟

جزیره به شما کمک می‌کند از فضای آشپزخانه خود بهتر استفاده کنید. همچنین، فضایی را برای آشپزی و نگهداری از لوازم آشپزی فراهم می‌کند. نکته مهم این است که جزیره آشپزخانه مناسب خانواده‌های امروزی و مدرن و شیوه زندگی آن‌ها است. فرصتی را برای تعاملات خانوادگی و دوستانه‌ی بیشتر، و با هم بودن در حین تهیه غذا ایجاد می‌کند. همچنین برای والدینی که می‌خواهند هنگام انجام دادن کارهای آشپزخانه با فرزندشان تعامل داشته باشند یا برای انجام تکالیفشان به آن‌ها کمک کنند، گزینه مناسبی‌ست.

در ادامه به ایده‌هایی می‌پردازیم که به زیبایی و جذابیت آشپزخانه‌تان می‌افزاید و کمک می‌کند یک آشپزخانه جزیره‌ای شیک داشته باشید.

ایده‌هایی برای یک آشپزخانه جزیره‌ای شیک

در این سال‌هایی که جزیره به آشپزخانه‌ها اضافه شده، تغییرات قابل توجهی را نیز تجربه کرده است. انواع و اشکال مختلف جزایر آشپزخانه مد شده و از مد رفته‌اند. این ایده‌ها به شما کمک می‌کند با اضافه کردن جزیره به آشپزخانه‌تان یک آشپزخانه جزیره‌ای شیک و جذاب داشته باشید، ایده‌هایی که فضای آشپزی شما را کاملا متحول می‌کند.

  • استفاده از اشکال هندسی یا منحنی‌ها

به جای طراحی جزیره به شکل مستطیل ساده، می‌توانید از ایده‌های مختلفی کمک بگیرید. مثلا قسمتی از جزیره‌ی آشپزخانه را منحنی در نظر بگیرید. یا به جای مستطیل، جزیره‌ای بیضی شکل انتخاب کنید. یا از ترکیب دو مستطیل استفاده کنید. حتی می‌توانید برای جزیره آشپزخانه‌تان به اشکالی مانند ذوزنقه نیز فکر کنید.

  • ترکیب سبک مدرن با کلاسیک

استفاده از رنگ‌های روشن، طراحی بسیار ساده برای جزیره و کابینت‌های آشپزخانه، با جزئیات و تزئیناتی که حسی کلاسیک دارند، و استفاده از صندلی‌های چوبی به آشپزخانه‌ی شما گرما و صمیمیت می‌بخشد؛ و در عین حال، جلوه‌ای شیک و جذاب خواهد داشت.

  • لوسترهای آویز

لوسترهای ساده و کوچکِ آویز بالای جزیره در زیبایی آشپزخانه‌ی شما بسیار موثر است. نورپردازی با اضافه کردن چنین لوسترهایی باعث می‌شود جزیره بیشتر به چشم بیاید. برای این کار لازم نیست این آویزها را در یک خط مستقیم آویزان کنید. آویزها می‌توانند بلند و کوتاه باشند یا در یک خط زیگزاگی قرار بگیرند. همچنین، می‌توانید لوسترها را موازی با قطر جزیره آویزان کنید.

 

آشپزخانه جزیره‌ای شیک
آشپزخانه ای لوستر های آن در شب جلوه ای دیگر به آن می دهند.

 

هنگام برنامه ریزی برای آشپزخانه جزیرهای چه نکاتی را  در نظر بگیریم؟

هنگام طرح ریزی برای جزیره در آشپزخانه خود باید دو مورد زیر را در نظر بگیرید:

فضا

مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید فضای اطراف جزیره آشپزخانه شماست. فاصله‌ی جزیره با کابینت‌های اطراف حداقل باید ۱ متر باشد تا رفت و آمد برای شما راحت باشد و بتوانید در محیط آشپزخانه کار کنید. تناسب بین اندازه‌ی جزیره و متراژ آشپزخانه‌ی شما بسیار مهم است.

درباره کابینت فلزی بخوانید

ارتفاع

به طور کلی، جزایر آشپزخانه نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند تا هنگام استفاده از کانترِ جزیره به گردن شما فشار نیاید و استفاده از آن دشوار نباشد. به طور متوسط ارتفاع جزیره باید ۹۰ تا ۱۰۵ سانتی‌متر باشد. البته امکان سفارشی شدن ارتفاع جزیره با توجه به قد کاربر اصلی آشپزخانه وجود دارد.

جمع بندی

اگر نگران جزیره آشپزخانه مناسب برای آشپزخانه خود هستید و می‌خواهید یک آشپزخانه جزیره‌ای شیک داشته باشید، حتما با یک طراح داخلی مشورت کنید. در این مقاله، درباره‌ی نکات کلی‌ای که برای طراحی آشپزخانه‌ی جزیره‌ای خود باید بدانید، صحبت کرده‌ایم. جزیره‌ی آشپزخانه کاربردهای زیادی دارد و به همین دلیل بسیار محبوب است. همچنین، جزیره در زیبایی آشپزخانه نیز تاثیر بسزایی دارد. برای زیباتر کردن آشپزخانه با جزیره می‌توانید شکل جزیره را خاص و خلاقانه انتخاب کنید، سبک مدرن را با کلاسیک تلفیق کنید، و تاثیر نورپردازی خوب را دست کم نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *