بهترین روش نصب کابینت دیواری، گام به گام

بهترین روش نصب کابینت دیواری

بیشترین چیزی که ظاهر آشپزخانه شما را تغییر می‌دهد و باعث ایجاد تنوع در محیط می‌شود، نصب کابینت‌های جدید است. نصب کابینت آشپزخانه روند و مراحل خاصی دارد. به عنوان مثال، حتما لازم است که کابینت‌های دیواری قبل از کابینت‌های زمینی نصب شوند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند کابینت‌ها را خودشان نصب کنند؛ به همین دلیل، تصمیم گرفتیم در یک مقاله بهترین روش نصب کابینت دیواری را شرح دهیم.

 

آموزش بهترین روش نصب کابینت دیواری

با این نکات حرفه‌ای نحوه نصب کردن کابینت دیواری را یاد بگیرید:

  1. ابتدا دیوار را علامت گذاری کنید

برای نصب حرفه‌ای لازم است بسیار دقیق باشید. دیوار مورد نظرتان را اندازه بگیرید و یک خط تراز که ارتفاع کابینت زمینی را مشخص می‌کند، بکشید؛ یعنی حدود ۸۸ سانتی‌متر بالاتر از سطح زمین. ۵۵ الی ۶۰ سانتی‌متر بالاتر از این خط را در نظر بگیرید و حالا یک خط دیگر بکشید. این حد فاصل بین کابینت زمینی و دیواری شما خواهد بود. ارتفاع کابینت دیواری را نیز مشخص کنید. ارتفاع کابینت‌های دیواری می‌تواند بین ۳۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر باشد.

حتما به این نکته توجه کنید که پیش از شروع کار باید تراز بودن دیوار را چک کنید. ممکن است دیوار آشپزخانه شما صاف نباشد و در روند نصب کابینت اختلال ایجاد کند.

 

  1. گیره و پایه نگهدارنده نصب کنید

پیش از اینکه برای نصب کابینت دیواری اقدام کنید، لازم است گیره‌های مخصوصی را به دیوار آشپزخانه وصل کنید. با نصب گیره کابینت دیواری شما به صورت موقت روی گیره قرار می‌گیرد تا شما بتوانید کابینت را نصب کنید. پس از اینکه کار نصب کابینت دیواری را به اتمام رساندید گیره را از دیوار جدا خواهید کرد.

مزایا و معایب کابینت پیش ساخته کدام‌اند؟

 

  1. سوراخ‌های مورد نیاز را ایجاد کنید

در این مرحله از بهترین روش نصب کابینت دیواری باید کار با دریل را شروع کنید. دیواره‌ی پشتی بدنه کابینت را در سه ردیف بالا، وسط و پایین سوراخ کنید. سوراخ‌های بالایی و پایینی باید حدود ۱۰ سانتی‌متر از لبه کابینت فاصله داشته باشند. این مرحله را برای تمامی کابینت‌ها درست در نقاط علامت زده انجام دهید.

 

  1. اتصال کابینت دیواری را شروع کنید

اولین کابینت دیواری را در جای خود قرار دهید و به دیوار پیچ کنید. پیچ‌ها را بیش از حد سفت نکنید. آن‌ها را به اندازه‌ای سفت کنید که کابینت را در جای مورد نظر نگه دارند. حتما از تراز بودن کابینت اطمینان حاصل کنید.

 

بهترین روش نصب کابینت دیواری
برای نصب کابینت‌ها باید بسیار دقیق باشید.

 

  1. نصب کابینت دیواری‌های بعدی

کابینت دوم را در موقعیت خود قرار دهید و دقت کنید که کابینت دوم با کابینت اول هم‌راستا و هماهنگ باشد. از گیره‌ها برای نگه داشتن کابینت‌ها در جای درست استفاده کنید و سپس کابینت را پیچ کنید. مطمئن شوید که پیچ‌ها به اندازه کافی سفت هستند تا کابینت‌ها را نگه دارند. این روند را تا نصب تمامی کابینت‌ها ادامه دهید و مرتباً بررسی کنید که سطح و لبه کابینت‌ها همسطح باشند.

 

  1. تاج کابینت

اگر کابینت شما تاج دارد، بهترین روش نصب کابینت دیواری این است که در این مرحله سراغ نصب تاج بروید. نوبت نصب کردن تاج زمانی می‌رسد که همه‌ی کابینت‌های دیواری نصب شده باشند.

 

  1. گیره را جدا کنید

تمام پیچ‌ها را چک کنید و مطمئن شوید که کابینت‌ها کاملا به دیوار متصل و محکم‌اند. پس از اتمام کار گیره‌ها را از دیوار جدا کنید.

 

  1. یراق آلات و جزئیات را نصب کنید

پس از اینکه کار نصب بدنه کابینت انجام شد باید درب کابینت را به بدنه وصل کنید. برای این کار لولا را در جای درست قرار دهید و سپس درب کابینت را متصل کنید. زمانی که همه درب‌ها را نصب کردید، دستگیره‌ها را بیاورید. با تعدادی پیچ و مهره به راحتی می‌توانید دستگیره‌ها را به درب کابینت وصل کنید.

به شما تبریک می‌گویم! کابینت‌های شما آماده‌اند.

 

  • نکته‌ی مهم: نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید و در وهله‌ی اول مواظب سلامت خود باشید. مهم‌ترین اصل در بهترین روش نصب کابینت دیواری حفظ سلامت خودتان است.

 

جمع بندی

در مطلب بالا مراحل بهترین روش نصب کابینت دیواری را آموزش دادیم و تلاش کردیم اطلاعاتی را که نیاز است برای انجام این کار بدانید شرح دهیم. با این وجود، به شما توصیه می‌کنیم که کار نصب کابینت را به یک نصاب حرفه‌ای بسپارید. چرا که نصب کردن کابینت پر از ریزه‌کاری‌ست و فوت و فن خاصی دارد. در مقاله نصاب کابینت حرفه‌ای در این باره توضیح داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *