انواع قیمت کابینت ممبران و روش صحیح قیمت گرفتن

قیمت کابینت ممبران

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید کابینت مطرح می‌شود، هزینه و قیمت آن کابینت است. اگر به کابینت ممبران علاقمند شده‌اید و می‌خواهید درباره‌ی قیمت این نوع کابینت بدانید، باید به شما بگوییم که قیمت کابینت ممبران، مانند کابینت‌های دیگر به موارد زیادی بستگی دارد. در این مقاله با بررسی این موارد به شما کمک می‌کنیم قیمت کابینت آشپزخانه‌تان را محاسبه کنید.

کابینت ممبران چیست؟

مغزی کابینت ممبران معمولا از جنس ام دی اف است. این ورقه تحت فشار زیاد با روکش پی وی سی پوشیده می‌شود. روی کابینت ممبران می‌توان هر نوع طرح و نقشی را حکاکی کرد. همین ویژگی این کابینت را به یک انتخاب عالی برای آشپزخانه‌ی سبک کلاسیک تبدیل کرده است. البته از کابینت ممبران می‌توانید برای سبک مدرن یا نئوکلاسیک نیز استفاده کرد. هرچند، برای سبک مدرن گزینه‌های بهتری موجود هستند که قیمت پایین‌تری هم دارند.

بهترین کابینت فروشی تهران و معیارهای انتخاب

قیمت کابینت ممبران آماده و سفارشی

کابینت ممبران به دو نوع آماده و سفارشی ساخته می‌شود که قیمت این دو با هم متفاوت است.

کابینت ممبران سفارشی:

این کابینت پس از دیدن نقشه‌ی آشپزخانه، با جزئیات و طبق نقشه طراحی و ساخته می‌شود. هزینه‌ی تهیه‌ی کابینت‌های سفارشی بیشتر از کابینت آماده است.

کابینت ممبران آماده:

کابینت آماده یا پیش ساخته با اندازه‌های استاندارد ساخته شده و در فروشگاه‌های کابینت موجودند. شما با مراجعه به فروشگاه کابینت مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید و در کمترین زمان کابینت‌ها در آشپزخانه‌ی شما نصب می‌شوند. هنگام خرید این کابینت‌ها نیز نقشه و متراژ آشپزخانه‌ی شما در نظر گرفته می‌شود. قیمت کابینت آماده تا ۴۰ درصد ارزان‌تر کابینت سفارشی برای مشتریان تمام می‌شود.

 

قیمت کابینت ممبران
فروشگاه کابینت پیشکاری/ انواع کابینت ممبران

قیمت کابینت ممبران و ورقه‌ی به کار رفته

عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت کابینت ممبران جنس مغزی ورقه‌ی آن است. پیشتر گفتیم که جنس مغزی این کابینت معمولا از ورقه‌ی ام دی اف است. اما کابینت ممبران با ورقه‌ی نئوپان معمولی و نئوپان فشرده نیز ساخته می‌شود. علاوه بر این، ممکن است کابینتی را با بدنه‌ی نئوپان معمولی و درب نئوپان فشرده، یا بدنه‌ی نئوپان فشرده و درب ام دی اف بسازند. اینکه از چه متریالی برای ساخت کابینت شما استفاده شود، کاملا قیمت کابینت را تغییر می‌دهد.

روش صحیح گرفتن قیمت کابینت ممبران

همانطور که می‌دانید عوامل زیادی در قیمت کابینت ممبران دخیل‌اند؛ بنابراین، نمی‌توان تنها با گرفتن قیمت به صورت متری به قیمت تمام شده‌ی کابینت رسید. اما با دنبال کردن نکات زیر می‌توانید به نتیجه‌ای مطلوب برسید:

قبل از هر کاری متراژ آشپزخانه را محاسبه کنید و تصمیم بگیرید که کابینت ممبران آماده‌ی چند متری می‌خواهید.

از فروشگاه کابینت دیدن کنید و مدل کابینت‌هایی را که با اندازه و ابعاد آشپزخانه خودتان متناسب‌اند، ببنید.

قیمت کابینت‌های ممبران را با یکدیگر مقایسه کنید و به تمام مواردی که در قیمت موثرند، توجه کنید.

درباره‌ی کانتر کابینت بپرسید. بپرسید که آیا کانتر کابینت هزینه‌ی جداگانه دارد یا خیر.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *