نکاتی که درباره دکوراسیون کابینت باید بدانید

دکوراسیون کابینت

در خانه‌ی همه ما قسمت‌هایی وجود دارد که با یک دکور مناسب جلوه‌ی فوق العاده‌ای به فضا می‌دهند. آشپزخانه از آن بخش‌هایی‌ست که با دکوراسیون و چیدمان متناسب با سبک آن آشپزخانه به طرز شگفت انگیزی تغییر می‌کند. از آنجایی که کابینت‌ها در آشپزخانه نقش اصلی را ایفا می‌کنند، دکوراسیون کابینت در آشپزخانه امری بسیار مهم است.

دکوراسیون کابینت

بدون دکور به نظر می‌رسد آشپزخانه شما چیزی کم دارد و برای اینکه استایل و ظاهری زیبا داشته باشد به جزئیاتی نیاز دارد که آشپزخانه را تکمیل کنند. یکی از قسمت‌هایی که در آشپزخانه نیاز است با تزئینات مناسب پر شود قسمت بالای کابینت و کابینت‌های باز است که برای دکور طراحی و ساخته شده‌اند. همینطور امکانات بی‌شماری برای تزئین این فضاها و دکوراسیون کابینت وجود دارد که می‌توانید برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب با طراحان داخلی در این باره مشورت کنید.

در ادامه برای دکوراسیون کابینت و داشتن آشپزخانه‌ای لوکس و زیبا پیشنهاداتی را به شما ارائه می‌دهیم:

در انتخاب رنگ کابینت دقت کنید

برای اینکه آشپزخانه شما پتانسیل بیشتری را برای هماهنگی با دکورهای مختلف داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم رنگ کابینت خود را روشن و خنثی انتخاب کنید. به عنوان مثال، دکوراسیون کابینت سفید با هر وسایلی و هر رنگی که تزئینات شما داشته باشند، زیبا خواهد شد. اما آیا کابینت قرمز هم با هر تزئینی شیک و زیباست؟

برای دکوراسیون کابینت سبک مدرن را انتخاب کنید

دکوراسیون کابینت آشپزخانه مدرن بسیار راحت‌تر است. در یک آشپزخانه با سبک مدرن و کابینت‌های ساده و شیک می‌توانید لوازم آشپزخانه مدرن و وسایل دکوری مینیمال را با محیط به راحتی ست کنید. اما دکوراسیون کابینت کلاسیک آسان نیست و حتما لوازم شما باید سبکی کلاسیک و سنتی داشته باشند.

در طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه از کابینت باز استفاده کنید

کابینت‌های باز که مخصوصا برای دکور و تزئینات طراحی شده‌اند می‌توانند آشپزخانه را از سادگی دربیاورند.  با داشتن کابینت باز می‌توانید از ظروف شیشه‌ای، ظروف غذاخوری و دیگر وسایل زیبای آشپزخانه به عنوان دکور استفاده کنید. دکوراسیون کابینت باز با گلدان‌های ظریف و قرار دادن لوازم و تزئینات چوبی نیز انتخابی بسیار مناسب برای یک آشپزخانه شیک و در عین حال گرم و صمیمی است.

 

دکوراسین کابینت با درب شیشه‌ای

اگر می‌خواهید کابینت دکوری داشته باشید اما زحمت تمیزکردن و گردگیری کابینت باز برای شما کار مشکلی‌ست، می‌توانید کابینت‌هایی با درهای شیشه‌ای داشته باشید.

قفسه باز را امتحان کنید

قفسه باز بین کابینت‌های دیواری قرار می‌گیرد و زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان می‌کند. می‌توانید روی قفسه را با گلدان‌هایی از گیاهان رونده در جلوی پنجره یا ظروف و دکورهایی که دوست دارید پر کنید. نصب قفسه‌های باز در آشپزخانه شما فضایی خاص ایجاد کرده و جذابیت غیرقابل انکاری را به محیط می‌دهد.

 

دکوراسیون کابینت پیشکاری
دکوراسیون کابینت آشپزخانه در روحیه افراد خانه بسیار تاثیرگذار است.

کشو اضافه کنید

به جای نصب پاخور در زیر کابینت‌های آشپزخانه خود، کشوهای مگنتی که با فشار باز می‍شوند را انتخاب کنید و از آن‌ها برای که برای نگهداری از وسایل صاف مانند تخته‌های برش و بشقاب‌های سرو غذا استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون کابینت

برای تغییر دکوراسیون کابینت آشپزخانه خود می‌توانید:

  • میله هایی را مخصوص آویزان کردن ادویه به آشپزخانه اضافه کنید

اگر می‌خواهید فضای آشپزخانه را افزایش دهید، می‌توانید از میله‌های مخصوص آویزان کردن ادویه جات استفاده کنید. این میله‌ها را هم می‌توان به دیوار کنار اجاق گاز نصب کرد و هم به بخش داخلی درب کابینت.

  • برخی از فلزآلات خسته کننده را تعویض کنید

تعویض دستگیره‌ها و شیرآلات قدیمی یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه‌حل‌ها برای تغییر دکوراسیون کابینت‌ های آشپزخانه است. گزینه‌های جدید و مد روز به زیباتر شدن آشپزخانه کمک می‌کنند. با این کار می‌توانید با حداقل هزینه و زحمت، و بدون تعویض کابینت‌ها محیط آشپزخانه را نو کنید. به این نکته دقت داشته باشید که قبل از خرید، عرض دستگیره‌های جدید خود را با دستگیره‌های قدیمی مطابقت دهید تا نیازی به دوباره سوراخ کردنِ درب کابینت و کشوها نداشته باشید. مراقب باشید که هنگام جدا کردن دستگیره‌های قدیمی به کابینت آسیب نزنید و رنگ آن‌ها را خراب نکنید.

  • اکسسوری کاربردی به آشپزخانه اضافه کنید

با اضافه کردن انواع اکسسوری کاربردی، هم به چیدمان و دکوراسیون کابینت کمک کرده‌اید، هم می‌توانید از فضای موجود در آشپزخانه بهینه‌تر استفاده کنید.

اگر سقف خانه شما بلند است و از بالای کابینت تا سقف فاصله‌ی زیادی وجود دارد، با قرار دادن اشیای دکوری بلند و کشیده، مانند گلدان‌های بلند و هنری، فضا را پر کرده و فضایی مدرن ایجاد کنید.

جمع بندی

دکوراسیون کابینت آشپزخانه نقش بسیار مهمی را در ظاهر آشپزخانه و حتی کل منزل شما ایفا می‌کند. با انتخاب کابینت‌های زیبا و قرار دادن جزئیات مناسب در فضاهای خالی آشپزخانه، محیطی زیبا و دلنشین خواهید داشت. برای این کار می‌توانید از کابینت‌های مدرن رنگِ روشن، کابینت‌های باز یا شیشه‌ای، و یا قفسه‌های باز استفاده کنید. از چیدن گلدان‌های مینیمال و ظروف دلخواهتان در آشپزخانه غافل نشوید. اکسسوری‌های مدرن و کاربردی نیز به بهبود ظاهر و فضای آشپزخانه کمک می‌کنند. برای طراحی دقیق آشپزخانه حتما از یک طراحی داخلی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *