انواع وام خرید کابینت | معرفی روش ها و شرایط دریافت وام

وام خرید کابینت

تکمیل و تعمیر هر خانه نیاز به بودجه زیادی دارد. بخشی از تکمیل هر خانه به کابینت آشپزخانه مربوط می‌شود. تهیه‌ی کابینت آشپزخانه در دنیای امروز هزینه‌ی کمی ندارد و ممکن است برای خرید کابینت با کمبود بودجه مواجه شوید و به فکر وام خرید کابینت بیفتید. احتمالا می‌پرسید در ارتباط با تعمیر و تکمیل خانه چه وام‌هایی وجود دارند؟ چطور و از کجا می‌توان وام گرفت؟ در ادامه وام مربوطه را معرفی می‌کنیم.

وام جعاله مسکن

وام جعاله مسکن وامی‌ست که برای تعمیر و تکمیل مسکن به کمک شما می‌آید. برای دریافت این وام باید سند خانه‌تان را به بانک ارائه دهید؛ زیرا، این وام تنها به افرادی داده می‌شود که مالک خانه هستند.

وام جعاله مسکن دو نوع دارد:

 • وام جعاله تعمیر مسکن

وام جعاله تعمیر مسکن به مواردی مانند کاشی کاری، رنگ و نقاشی دیوارها، لوله کشی گاز و آب، تعمیر سیم کشی، تعمیر پشت بام، تعمیر چاه، و … مربوط است.

 • وام جعاله تکمیل مسکن

وام جعاله تکمیل مسکن وامی برای خرید کابینت است. این وام را برای موارد دیگری مانند پارکت یا سرامیک کف خانه، سیستم گرمایش و سرمایش، و …  نیز پرداخت می‌کنند.

انواع قیمت کابینت ممبران و روش صحیح قیمت گرفتن

 

وام خرید کابینت
خرید کابینت دلخواهتان با دریافت وام خرید کابینت

از کدام بانک می‌توان وام جعاله مسکن دریافت کرد؟

بسیاری از بانک‌ها وام خرید کابینت را در غالب وام جعاله تکمیل مسکن به شما پرداخت می‌کنند. بانک‌هایی که می‌توانید برای دریافت وام خرید کابینت به آن‌ها مراجعه کنید عبارت‌اند از:

 • بانک رفاه
 • بانک سپه
 • بانک سینا
 • بانک صادرات
 • بانک گردشگری
 • بانک مسکن
 • بانک ملی

روش‌های دریافت وام خرید کابینت

شرایط هر کدام این بانک‌ها برای پرداخت و بازپرداخت وام با دیگری متفاوت است. اما در حالت کلی، دریافت وام جعاله مسکن به دو شکل صورت می‌گیرد:

 1. وام با سپرده

این روش برای دریافت وام خرید کابینت بهترین گزینه است. بازپرداخت وام با سپرده ساده‌تر است و سود کمتری هم دارد. مبلغی که دریافت می‌کنید برای کارهایی مانند تهیه‌ی کابینت کافی خواهد بود.

 1. وام محل اوراق

یکی دیگر از روش های دریافت وام خرید کابینت، وام محل اوراق است که می‌توانید با خرید اوراق آن را دریافت کنید. با این روش مبلغ وام شما بیشتر خواهد بود، اما سود بیشتری هم باید پرداخت کنید.

شرایط دریافت وام خرید کابینت

برای دریافت وام تکمیل یا تعمیر مسکن باید شرایط خاصی را داشته باشید. در ادامه این شرایط را بررسی خواهیم کرد، و شما در صورت واجد شرایط بودن، می‌توانید به بانک‌هایی که نام برده‌ایم مراجعه کنید و مراحل دریافت وام را شروع کنید.

شرایط مشترک بانک‌ها

تمام بانک‌ها یک سری شرط مشترک برای پرداخت وام جعاله مسکن( وام خرید کابینت) دارند.

 • از نظر مالی مشکلی برای بازپرداخت اقساط وام دریافتی وجود نداشته باشد.
 • در سوابق شما چک برگشتی نباشد.
 • وام‌های قبلی را تسویه کرده باشید.
 • تا به حال وام جعاله مسکن نگرفته باشید.

اصول طراحی کابینت | از صفر تا صد

 

وام خرید کابینت
معرفی شرایط انواع بانک ها

شرایط مخصوص هر بانک

بانک رفاه: برای گرفتن وام از بانک رفاه باید سه تا شش ماه سپرده گذاری کنید. حداکثر مبلغ وام ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد و برای این مبلغ به سه ضامن با شرایط کسر از حقوق نیاز دارید. سود وام ۱۸% و مدت زمان بازپرداخت ۴۸ ماهه است.

بانک سپه: مبلغی که به شما پرداخت می‌شود بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون است. برای دریافت ۲۰ میلیون نیاز به ضامن دارید و برای بیشتر از ۲۰ میلیون ارائه‌ی سند ملک لازم است. سود وام ۱۸% و مدت زمان بازپرداخت ۳۶ ماه است.

بانک سینا: بانک سینا تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام تکمیل و تعمیر مسکن اعطا می‌کند. ۲۲% از مبلغ وام درخواستی شما تا تسویه‌ی کامل مسدود می‌شود. برای دریافت وام به جای ضامن، سند ملک لازم است. سود وام ۱۸% و مدت زمان بازپرداخت ۶۰ ماه می‌باشد.

بانک صادرات: با مراجعه به بانک صادرات می‌توانید بین ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان وام بگیرید. این بانک نیز برای پرداخت وام به سند ملک شما نیاز دارد. سود وام ۱۸% و مدت زمان بازپرداخت آن ۲۴ ماه است.

بانک گردشگری: این بانک به ساکنین تهران حداکثر ۳ میلیارد تومان وام جعاله مسکن و به ساکنین شهرهای دیگر حداکثر ۱٫۵ میلیارد تومان پرداخت می‌کند. ۱۶% از مبلغ وام مسدود می‌شود. برای دریافت وام از بانک گردشگری لازم است سند ملک را به بانک بدهید. مدت زمان بازپرداخت وام ۳۶ ماه می‌باشد و سود آن ۱۸% است.

بانک مسکن: حداکثر مبلغ پرداختی به عنوان وام تکمیل و تعمیر مسکن ۱۳۰ میلیون تومان می‌باشد. ضمانت لازم سند ملک می‌باشد. برای بازپرداخت نهایتا ۵ سال زمان دارید. سود وام شما ۱۷٫۵ درصد می‌باشد.

بانک ملی: بانک ملی بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان وام می‌دهد. برای وام ۱۰ میلیونی به یک ضامن و بیشتر از ۱۰ میلیون سند ملک نیاز است. سود وام این بانک هم ۱۸% درصد می‌باشد. مدت زمان بازپرداخت وام ۳۶ ماه است.

جمع بندی

برای دریافت وام خرید کابینت باید به دنبال وامی به نام وام جعاله مسکن باشید. نوع تکمیل مسکن این وام مربوط به تهیه‌ی کابینت است. شرایط دریافت این وام از بانک‌های مختلف را در این مقاله بررسی کرده‌ایم. شما می‌توانید پس از دریافت وام به کابینت استوک پیشکاری مراجعه کرده و کابینت ایده‌آل خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *