کابینت سفید و رنگ چوب، انتخابی بی‌نظیر

کابینت سفید و رنگ چوب

اگر شما هم دوست دارید آشپزخانه‌تان ظاهری شیک و تمیز داشته باشد، برای انتخاب رنگ کابینت حتما به رنگ سفید فکر کنید. اما رنگ سفید به تنهایی جذابیت ندارد و محیط را یکنواخت نشان می‌دهد. برای اینکه به فضای آشپزخانه عمق و رنگ اضافه کنید طرح و رنگ چوب گزینه‌ای بی‌نظیر است. ترکیب متریال‌های طبیعی مانند چوب با رنگ سفید نتیجه‌ای فوق‌العاده خواهد داشت. در ادامه به دکوراسیون آشپزخانه با کابینت سفید و رنگ چوب می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم با اضافه کردن ایده‌های حرفه‌ایِ طراحان داخلی برای شما الهام بخش باشیم.

 

مزایای انتخاب کابینت سفید و رنگ چوب

آیا رنگ سفید و طرح چوب انتخاب خوبی برای کابینت آشپزخانه است؟ برای اینکه از خرید و انتخاب خود مطمئن شوید، مزایا و نقاط قوت این کابینت را در ادامه بررسی می‌کنیم:

 • رنگ سفید آشپزخانه را روشن، بزرگ، تمیز، و دلباز جلوه می‌دهد.
 • رنگ چوب که نشانی از طبیعت را با خود به همراه دارد، به شما حس آرامش و گرما را منتقل می‌کند.
 • گرمای رنگ چوب مکمل سرمای رنگ سفید است و این دو رنگ با قرار گرفتن در کنار هم محیط را متعادل می‌کنند.
 • طرح چوب تنوع زیادی دارد و شما می‌توانید هر رنگ چوبی که می‌خواهید با سفید ترکیب کنید.
 • فرقی ندارد سبک دکوراسیون آشپزخانه شما چیست. کابینت‌های سفید و رنگ چوب می‌تواند با هر سبکی تناسب داشته باشد.
 • خطوط زیبای روی چوب به سادگیِ مطلق کابینت‌های سفید تعادل می‌بخشد.
 • کابینت سفید و رنگ چوب ظاهر شیکی دارد و بسیار زیباست.
 • هارمونی، سادگی، و حس مثبت این کابینت باعث می‌شود که تکراری و خسته کننده نشود.
 • کابینت سفید و چوبی هرگز از مد نمی‌افتد.

 

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت سفید و رنگ چوب

سبک مینیمال

مینیمالیسم همیشه سبکی عالی برای آشپزخانه به شمار می‌رود. ترکیب رنگ سفید و طرح چوبِ تقریبا روشن یا کرم رنگ برای کابینت‌های ساخته شده در سبک مینیمال و ساده انتخابی بی‌نظیر است. در سبک مینیمال می‌توانید کابینت‌های دیواری را تا سقف ادامه دهید و فضای ذخیره سازی بیشتری ایجاد کنید.

کابینت سفید و رنگ چوب
زیبایی و جلوه‌ی سبک مینمیال با کابینت رنگ سفید و طرح چوب

 

نور طبیعی فراوان

اگر آشپزخانه شما پنجره بزرگ و نور طبیعی زیادی ندارد، کابینت سفید عالی‌ست. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که رنگ چوب کابینت خود را نیز روشن انتخاب کنید، مخصوصا اگر متراژ آشپزخانه کم است. البته، در صورتی که به رنگ چوب تیره علاقمندید سعی کنید بخش اعظم کابینت‌های شما از رنگ سفید باشد. هرچقدر آشپزخانه بزرگ‌تر و نور طبیعی آن بیشتر باشد دست شما در انتخاب رنگ بازتر است.

تضاد

با به وجود آوردن تضاد فضا را جذاب‌تر و خاص‌تر نشان دهید. کابینت سفید و رنگ چوب تیره جلوه‌ی بصری قدرتمندی دارد. با نورپردازی خوب و اضافه کردن آثار هنری به آشپزخانه می‌توانید به دکور ایده‌آل خود برسید.

سبک مدرن

سبک مدرن که ظاهری صنعتی‌تر از مینیمال دارد و دکوراسیون این سبک نیز با کابینت‌ها و لوازم ساده و چهارگوش طراحی می‌شود. کابینت سفید و طرح چوب حس صنعتی این سبک را متعادل‌تر می‌کند و ظاهری شیک به آن می‌بخشد.

ترکیب با خاکستری و مشکی

اگر در دکوراسیون خانه و آشپزخانه شما رنگ خاکستری یا مشکی دیده می‌شود، کابینت سفید و رنگ چوبِ روشن بیشترین همخوانی را با آن خواهد داشت. حتی می‌توانید به کابینت‌های خود جزئیات و تزئینات زیبا به رنگ مشکی یا خاکستری اضافه کنید و زیباتر شدن محیط را به چشم ببینید.

کابینت سفید و رنگ چوب
جزئیات کوچک مشکی همراه با کابینت‌های سفید و رنگ چوب

 

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک که کمی از نقش و نگارها و حکاکی‌های سبک کلاسیک را با خود به همراه دارد، برای آشپزخانه‌های متوسط و بزرگ مناسب است. یکی از بهترین رنگ‌ها برای کابینت نئوکلاسیک رنگ سفید و طرح چوب می‌باشد.

کابینت جزیره‌ای

رنگ کابینت جزیره را چوبی و سایر کابینت‌ها را سفید در نظر بگیرید. بهتر است رنگ چوب خود را نسبتا تیره یا متوسط انتخاب کنید تا تضاد بین دو رنگ مشهود باشد.

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک و سنتی با طرح چوب گره خورده و عموما آنچه که برای کابینت کلاسیک انتخاب می‌شود متریال چوب طبیعی یا طرح چوب است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم در آشپزخانه‌ی سبک کلاسیک کابینت‌ها را تماما طرح چوب انتخاب کنید و برای صفحه کابینت رنگ سفید را در نظر بگیرید.

 

متریال کابینت سفید و رنگ چوب

اگر قصد انتخاب رنگ‌های فانتزی و جیغ را داشتید، گزینه‌هایی زیادی برای خرید وجود نداشت. در حالی که تمام متریال‌های موجود برای ساخت کابینت، رنگ سفید و طرح چوب نیز دارند. این بدان معناست که شما با توجه به بودجه و سلیقه‌ی خود می‌توانید از بین تمام گزینه‌ها که شامل ام دی اف، هایگلاس، ممبران، و انزو می‌باشد، یکی را انتخاب کنید.

در ادامه، چند گزینه رایج برای ساخت کابینت سفید و رنگ چوب را بررسی می‌کنیم:

 • MDF

کابینت ام دی اف همیشه هم با روکش سفید و هم با روکش طرح چوب موجود است. این متریال سطحی صاف و یکنواخت دارد و برای سبک مدرن و مینیمال مناسب است. ام دی اف برای دکوراسیون سبک کلاسیک کاربرد ندارد.

 • ممبران

ممبران تنوع بسیار بالایی دارد و دارای طرح‌ها و الگوهای مختلف است که ترکیب پرطرفدارِ سفید و رنگ چوبی نیز یکی از آن‌هاست. این متریال ضدآب و مقاوم در برابر خط و خش است و ظاهری طبیعی شبیه چوب دارد. معمولا از این متریال برای آشپزخانه‌هایی با سبک کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده می‌شود.

 • هایگلاس

یکی از متریال‌های جذاب هایگلاس است که آشپزخانه‌ای شفاف و جذاب برای شما می‌سازد. این متریال نیز برای آشپزخانه‌ی مینیمال و مدرن کاربرد دارد.

همه این متریال‌ها ویژگی‌ها و مزایا و معایب خود را دارند. در انتخاب متریال مناسب، نیازها و سلیقه خود، بودجه‌ی موجود و نیز عوامل دیگری مانند مقاومت در برابر رطوبت و آب، نوع نگهداری و تمیزکاری آن‌ها را در نظر داشته باشید. می‌توانید برای انتخاب با یک متخصص نیز مشورت کنید تا با توجه به نیازتان بهترین تصمیم را بگیرید.

 

تأثیرات روانشناختی رنگ‌های کابینت سفید و رنگ چوب

 1. حس آرامش و سادگی: رنگ سفید همیشه با حس آرامش و سادگی همراه است. ترکیب سفید با چوب یک تعادل جذاب می‌سازد و حس خوب محیط دو چندان می‌شود.

 

 1. ایجاد حس گرما در خانه: استفاده از رنگ چوب در کابینت‌ها معمولاً به دلیل حس گرمایی‌ست که به فضا می‎دهد. رنگ چوب ما را به یاد طبیعت و درختان می‌اندازد و باعث می‌شود حس صمیمیت و آرامش در فضای خانه به وجود بیاید. این حس گرما و صمیمیت می‌تواند در کاهش استرس، ایجاد حس مثبت در خانواده، و بهبود خلق و خوی افراد تأثیرگذار باشد.

 

 1. دلباز و روشن: اینکه رنگ سفید فضا را بزرگتر و روشن‌تر نشان می‌دهد یعنی بهترین اثر را روی افراد خانه می‌گذارد. این ویژگیِ فوق العاده حس سرزندگی را در شما برمی‌انگیزد و باعث می‌شود پرانرژی و سرحال باشید.

کابینت طوسی قهوه‌ای و دکوراسیون شیک

 

جمع بندی

کابینت سفید و رنگ چوب یکی از زیباترین و محبوب‌ترین کابینت‌هاست و برای تمامی آشپزخانه‌ها با هر سبک دکوراسیونی که داشته باشند مناسب است. این کابینت آشپزخانه را بزرگ، دلباز، و شیک نشان می‌دهد. همچنین، کابینت سفیدِ ترکیب شده با طرح چوب هرگز دمده نمی‌شود و از چشم نمی‌افتد. در این مقاله به انواع ایده‌ها و روش‌ها برای دکوراسیون شیک یک آشپزخانه با کابینت‌های سفید و رنگ چوب پرداختیم. امیدواریم برای شما سودمند بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *