انواع مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه ترند و پرطرفدار

مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه

هنگامی که می‌خواهید چیدمان آشپزخانه خود را انتخاب کنید، اگر “صرفه جویی در فضا” و “کارآمد بودن” آشپزخانه اولین اولویت شماست، بهتر است آشپزخانه دو طرفه یا موازی را در نظر داشته باشید. یکی از شناخته‌شده‌ترین و قدیمی‌ترین چیدمان‌های آشپزخانه، آشپزخانه موازی یا دوطرفه است. این نوع چیدمانِ کابینت هنوز هم یک انتخاب محبوب در میان آشپزهای حرفه‌ای‌ و آشپزهای خانه‌دار است. به عبارت دیگر، کابینت آشپزخانه دوطرفه برای کسانی است که کار آشپزی را جدی می گیرند. شاید بپرسید: مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه دقیقا چه مدل کابینت و چیدمانی‌ست؟

مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه چیست؟

طراحی مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه یا موازی به این صورت است که کابینت‌ها بر روی دو دیوار رو به روی هم نصب می‌شوند و سایر لوازم ضروری آشپزخانه، مانند لوازم خانگی، اجاق گاز، سینک، یخچال و غیره، نیز در امتداد همین دیوارها قرار می‌گیرند و فضایی تقریبا راهرو مانند تشکیل می‌دهند. چیدمان کابینت آشپزخانه دوطرفه بسیار ساده است و دردسر طراحی کابینت‌های گوشه‌ای را ندارد. این مدل کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ استفاده می‌شود. کابینت آشپزخانه دو طرفه اولین بار در آشپزخانه‌ی کشتی‌ها استفاده شد و بعدها به خانه‌ها نیز راه یافت.

چه زمانی مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه را انتخاب کنیم؟

مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه یک گزینه عالی برای کسانی است که فضای محدودی دارند و در آشپزخانه به نهایی کار پخت و پز را انجام می‌دهند. اگر در یا پنجره ای دارید که به شما اجازه نمی‌دهد از تمام دیوارها برای نصب کابینت آشپزخانه استفاده کنید، احتمالاً بهترین انتخاب برای شما چیدمان آشپزخانه دوطرفه با صرفه جویی در فضا خواهد بود.

طراحی کابینت آشپزخانه دوطرفه

مواردی که در طراحی کابینت آشپزخانه دوطرفه باید در نظر بگیرید:

  • بین دو ردیف کابینت آشپزخانه حداقل یک و نیم متر فاصله را حفظ کنید تا برای رفت و آمد دچار مشکل نشوید.
  • سعی کنید برای راحتی کار خود، اجاق گاز و سینک را در یک سمت قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای باز کردن درب کابینت‌ها وجود دارد و با مشکل رو به رو نمی‌شوید.

مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه ترند و پرطرفدار

به طور کلی، اگر آشپزخانه شما کوچک است و با فضای کمی سر و کار دارید، باید بگوییم رنگ‌های روشن برای کابینت آشپزخانه شما گزینه‌ی مناسبی هستند و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. اما اگر آشپزخانه‌ی شما کاملا نورگیر و روشن است، حتی اگر فضای خیلی بزرگی ندارید، می‌توانید از رنگ‌های تیره هم استفاده کنید. رنگ‌های تیره آشپزخانه شما را مدرن و شیک نشان می‌دهند.

شما می‌توانید هر سبک و طرح کابینتی را که دوست دارید برای آشپزخانه‌ی خود در نظر بگیرید. درِ آشپزخانه موازی مدرن به انواع سبک ها، رنگ‌ها، و تزئینات باز است. اما اگر می‌خواهید سلیقه‌ی خود را با آنچه که در دنیای امروز محبوب و ترند است ادقام کنید، به خواندن مطلب ادامه دهید.

 

مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه
یک انتخاب عالی برای فضاهای محدود

 

 

مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه
مناسب برای آشپزخانه های حرفه ای

 

  • آشپزخانه‌ی سیاه!

مشکی یک گزینه عالی برای به دست آمدن ظاهری شیک در آشپزخانه است. البته رنگ مشکی و سایر رنگ‌های تیره فضای شادابی را ایجاد نمی‌کنند، و ممکن است باعث شوند محیط برای شما دلگیر باشد. اگر به نظر شما رنگ مشکی بیش از اندازه تیره و دلگیر است، می‌توانید فقط در کابینت‌های پایینی از رنگ مشکی استفاده کنید و برای کابینت‌های بالایی یک رنگ روشن را انتخاب کنید.

درباره کابینت هایگلاس بخوانید

  • رنگ‌های پاستلی

برای اینکه آشپزخانه‌ی شما ظاهری آرام و مد روز داشته باشد، به سراغ رنگ‌های پاستلی بروید. این رنگ‌ها علاوه بر زیبایی، شادابی، و حس مدرن را نیز منعکس می‌کنند. به عنوان مثال، به تصویر پایین نگاه کنید.

برای ترکیب رنگ‌های درست برای آشپزخانه‌تان می‌توانید با یک طراح داخلی مشورت کنید.

 

مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه
برای ترکیب رنگ‌های درست برای آشپزخانه‌تان می‌توانید با یک طراح داخلی مشورت کنید.

 

  • کاملا سفید

شاید بگویید که آشپزخانه‌ی کاملا سفید خاص و متفاوت نیست و حتی تکراری‌ست. درست است! اما آشپزخانه‌ی سفید هرگز قدیمی نمی‌شود و از چشم نمی‌افتد. این رنگ همیشه جزو محبوب‌ترین رنگ‌ها برای کابینت آشپزخانه بوده است.

آیا می توان به مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه جزیره اضافه کرد؟

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که آیا می‌توان به آشپزخانه‌ای که کابینت دوطرفه یا موازی دارد جزیره اضافه کرد؟ باید بگوییم که در اکثر آشپزخانه‌هایی با این چیدمان فضای کافی برای جزیره وجود ندارد. مگر اینکه در مواردی آشپزخانه بزرگ باشد و صاحب خانه بتواند جزیره‌ای کوچک یا باریک را به محیط اضافه کند. در غیر این صورت، نه تنها جزیره جلوی رفت و آمد افراد را می‌گیرد، بلکه کاربرد خودش را نیز از دست می‌دهد و اضافی خواهد بود.

جمع بندی

کابینت آشپزخانه‌ی دوطرفه در دو سمت آشپزخانه، به صورت دو ردیف رو به روی هم و موازی، قرار می‌گیرد. طراحی این نوع کابینت ساده است و بین افرادی که آشپزی را دوست دارند و زیاد آشپزی می‌کنند بسیار محبوب است. معمولا به این مدل چیدمان کابینت نمی‌توانیم جزیره‌ای اضافه کنیم؛ زیرا، فضای کافی برای این کار وجود ندارد. اگر چیدمان دوطرفه و موازی را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم سبک مدرن را برای کابینت‌های خود انتخاب کنید. سادگی در شیک جلوه دادن مدل کابینت دوطرفه تاثیرگذار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *